Wyróżnienie dla Marka Andały

Marek Andała członek współzałożyciel Kazimierskiej Konfraterni Sztuki został wyróżniony podczas 14. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki. Jego obraz „Wyjście” zyskał uznanie wśród 154 zakwalifikowanych do konkursu prac.

Jesienny Salon Sztuki w Ostrowieckim Browarze Kultury to cykliczna, konkursowa impreza o zasięgu międzynarodowym, której celem jest przegląd wszystkich technik i kierunków uprawianych we współczesnej sztuce. Co roku do konkursu wpływa kilkaset prac, spośród których do wystawy pokonkursowej kwalifikowane są najlepsze, a najlepsze z najlepszych otrzymują nagrody.

W tym roku jedna z nich trafiła do rąk Marka Andały z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Na 14. Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki jego „Wyjście” otrzymało wyróżnienie.
Marek Andała

Urodzony w 1957 w Ostrowi Mazowieckiej.  Absolwent PLSP w Supraślu (1977). Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie : malarstwo w pracowniach profesorów Andrzeja Kołodziejka, Jana Popka i Ryszarda Winiarskiego oraz  grafikę w pracowni prof. Maksymiliana Snocha. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni prof. Ryszarda Lisa w 1984r.   Członek ZPAP, współzałożyciel Stowarzyszenia Pastelistów Polskich z siedzibą w Nowym Sączu oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym n/Wisłą gdzie prowadzi autorską galerię sztuki.

Prace w zbiorach : Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Muzeum na Majdanku (Lublin), Muzeum Książąt Pomorskich w Szczecinie, Muzeum Kresów w Lubaczowie, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Jego prace wystawiane były podczas wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce i zagranicą.

W 2007 roku nagrodzony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis”.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę