Wygrał Andrzej Duda

Skomentuj (6)

Tego można się było spodziewać: w Kazimierzu drugą turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda.

Miniona niedziela upłynęła w Miasteczku – podobnie jak ta dwa tygodnie temu –  pod znakiem wyborów prezydenckich. Ale tylko dla połowy kazimierzaków. Pozostali pokazali czerwoną kartkę demokracji – nie poszli głosować wcale. Ci, którzy głosowali - 54,86% wyborców z gminy Kazimierz - postawili na zmiany. Nic więc dziwnego, że tak jak w pierszej turze w Miasteczku wygrał Andrzej Duda, który tym razem uzyskał aż 63,96 % głosów. Na Bronisława Komorowskiego glosowało 36,04 % wyborców z Kazimierza i z zewnątrz. Na terenie gminy głosowało bowiem 313 przyjezdnych na podstawie zaświadczeń. Największą przewagę andrzej Duda uzyskał nad Bronislawem Komorowskim w Parchatce - 263 głosy do 78, najmniejszą w Kazimierzu w komisji nr 1 na Nadwiślańskiej - 638 do 545.

Na terenie gminy Kazimierz uprawnionych do głosowania było 5975 osób, głosowało natomiast 3278 osób, w tym 313 osób z zewnątrz - na podstawie zaświadczenia. Oddano 5924 głosy ważne i 51 głosów nieważnych. Wyniki ogłoszono dopiero o 22.30 z powodu przedłużonej w całym kraju ciszy wyborczej.

Co to oznacza, jeżeli te wyniki potwierdzą się w całej Polsce? Zmiany. Miejmy nadzieję – na lepsze.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę