Wybory samorządowe 2010 (uzup. 28 X)

Do wyborów samorządowych pozostał niecały miesiąc. Państwowa Komisja Wyborcza ogłasza listy kandydatów na radnych gminy Kazimierz Dolny, powiatu puławskiego i sejmiku wojewódzkiego oraz kandydatów na burmistrza Kazimierza Dolnego. Zobacz, na kogo będziesz głosować.

Do piątku 22 października komitety wyborcze mogły zgłaszać swoich kandydatów na radnych.  Na terenie gminy Kazimierz Dolny o 15 mandatów w 9 okręgach wyborczych ubiegać się będzie łącznie 41 kandydatów na radnych zgłoszonych przez 4 zarejestrowane dotąd komitety wyborcze.

 

Kandydatów na burmistrza poznamy po 27 października. Tajemnicą poliszynela jest, że o ten urząd ubiegać się będą: obecny burmistrz Grzegorz Dunia, burmistrz poprzedniej kadencji Andrzej Szczypa i radny Piotr Guz. Ile w tym prawdy, dowiemy się już wkrótce.

 

25 października


Państwowa Komisja Wyborcza 25 października ogłosiła nazwiska 11 kandydatów na radnych gminy Kazimierz z Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej RP. To już piąty zarejestrowany komitet wyborczy na terenie gminy.

 

Ostatecznie na terenie miasta i gminy Kazimierz Dolny o głosy wyborców powalczy 52 kandydatów na radnych zgłoszonych przez 5 komitetów wyborczych. (Tabela nr 1)

 

26 października


Dziś do Andrzeja Szczypy z Puław (PSL) ogłoszonego najwcześniej  przez Państwową Komisję Wyborczą jako kandydata na burmistrza Kazimierza Dolnego dołączyli kolejni kandydaci: Piotr Guz z Bochotnicy (PSL) i Grzegorz Dunia z Kazimierza Dolnego (bezpartyjny). Lista kandydatów jest jeszcze otwarta. Komitety wyborcze mają czas na zgłoszenie swoich kandydatów do 27 października. (Tabela nr 2)

 

Podano również nazwiska kandydatów na radnych powiatu puławskiego. O 23 mandaty ubiega się łącznie 180 kandydatów, w tym 11 kandydatów z miasta i gminy Kazimierz Dolny, startujących w okręgu wyborczym nr 5 obejmującym gminy: Nałęczów, Wąwolnica, Kazimierz Dolny, gdzie przewidziano 4 mandaty. (Tabela nr 3)

 

Ogłoszono także kandydatów do sejmiku województwa lubelskiego. O 9 mandatów w okręgu nr 2 obejmującym powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, opolski, puławski i rycki ubiegać się będzie 168 kandydatów, w tym dwóch z gminy Kazimierz Dolny. (Tabela nr 4).

 

28 października

 

PKW ogłosiła kolejnego kandydata na burmistrza Kazimierza. To dyrektor Kolegium Sztuk Pieknych w Kazimierzu Dolnym - Zbigniew Bagiński z Lublina. Teraz o fotel burmistrza Miasteczka powalczy 4 kandydatów (Tabela nr 1).

 

1. Lista kandydatów na burmistrza Kazimierza Dolnego

 

L.p.

Nazwisko i imiona

wiek

wykształcenie

Nazwa komitetu

Miejsce zamieszkania, przynależność i poparcie

1.                   

Bagiński Zbigniew Józef

59

Wyższe

KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP

Lublin, nie należy do partii politycznej

2.                   

Dunia Grzegorz Janusz

43

wyższe

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA MAŁA OJCZYZNA

Kazimierz Dolny, nie należący do partii politycznej

3.                   

Guz Piotr Andrzej

43

średnie

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WSPÓLNY DOM

Bochotnica, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego

4.                   

Szczypa Andrzej Sylwester

62

średnie ekonomiczne

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Puławy, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego

 

 

2. Lista kandydatów na radnych w gminie Kazimierz Dolny

 

Nr na liście

Nazwisko i imiona

Wiek

Miejsce zamieszkania

 

Okręg nr 1 – 5 mandatów

 

Kazimierz Dolny – ulice:

Albrechtówka, Browarna, Bulwar, Cmentarna, Czerniawy, Dębowe Góry, Doły, Droga Akacjowa, Droga Jaśminowa, Filtrowa, Góry, Klasztorna, Krakowska, Krzywe Koło, Kwaskowa Góra, Lubelska, Małachowskiego, Mały Rynek, Nadedworce, Nadrzeczna, Nadwiślańska, Norowy Dół, Plebanka, Podgórna, Podzamcze, Puławska, Rynek, Sadowa, Senatorska, Słoneczna, Szkolna, Tyszkiewicza, Witkiewicza, Zamkowa, Zbożowa.

 

Mięćmierz, Okale

 

KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP

1.                   

Kmita Elżbieta Helena

56

Kazimierz Dolny

2.                   

Sikora Joanna Barbara

56

Kazimierz Dolny

3.                   

Janoszczyk Joanna Karolina

24

Kazimierz Dolny

4.                   

Wydra Kamil

35

Kazimierz Dolny

5.                   

Strzępek Tadeusz

57

Kazimierz Dolny

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1.                   

Górecki Grzegorz 

38

Kazimierz Dolny

2.                   

Lipczyńska Renata Marta

50

Kazimierz Dolny

3.                   

Materek Tomasz

32

Kazimierz Dolny

4.                   

Hózman-Mirza-Sulkiewicz Robert Tadeusz

46

Kazimierz Dolny

5.                   

Szulc Mariusz

44

Kazimierz Dolny

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JANUSZA KOWALSKIEGO

1.                   

Kowalski Janusz Marek

48

Kazimierz Dolny

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA MAŁA OJCZYZNA

1.                   

Furtas Leszek Stanisław

55

Kazimierz Dolny

2.                   

Józefacki Teodor

50

Kazimierz Dolny

3.                   

Janik Izabela

53

Kazimierz Dolny

4.                   

Samcik Arkadiusz 

26

Okale

5.                   

Walencik Barbara

50

Kazimierz Dolny

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WSPÓLNY DOM

1.                   

Kozłowski Andrzej Marek

54

Kazimierz Dolny

2.                   

Wolna Ewa Irena

54

Kazimierz Dolny

3.                   

Samcik Zbigniew

28

Kazimierz Dolny

 

Okręg nr 2 – 1 mandat
Cholewianka, Jeziorszczyzna

KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP

1.                   

Kowalski Marek

31

Kazimierz Dolny

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1.                   

Rogalny Henryk

44

Cholewianka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA MAŁA OJCZYZNA

1.                   

Janicka Beata Janina

40

Cholewianka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WSPÓLNY DOM

1.                   

Opoka Mirosław

38

Cholewianka

 

Okręg nr 3 – 1 mandat
Dąbrówka

KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP

1.                   

Śmich Zbigniew Marek

46

Dąbrówka

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1.                   

Maciejczyk Sławomir Sylwester

42

Dąbrówka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA MAŁA OJCZYZNA

1.                   

Wicha Małgorzata

46

Dąbrówka

 

Okręg nr 4 – 1 mandat
Góry, Skowieszynek, Wylągi  

KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP

1.                   

Łyszcz Anna Iwona

37

Bochotnica

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1.                   

Markowski Andrzej

51

Skowieszynek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA MAŁA OJCZYZNA

1.                   

Pałka Jacek Krzysztof

37

Skowieszynek

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WSPÓLNY DOM

2.                   

Pałka Paweł

27

Skowieszynek

 

Okręg nr 5 – 2 mandaty

 

Rzeczyca, Rzeczyca Kolonia, Witoszyn

KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP

1.                   

Giza Jan

74

Kazimierz Dolny

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1.                   

Mokijewska Teresa Ewa

51

Kol. Rzeczyca

2.                   

Niezgoda Adam

56

Witoszyn

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA MAŁA OJCZYZNA

2.                   

Kozak Henryk

72

Witoszyn

3.                   

Smolak Jerzy

54

Rzeczyca

 

Okręg nr 6 – 1 mandat
Wierzchoniów

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1.                   

Murat Piotr

32

Wierzchoniów

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA MAŁA OJCZYZNA

1.                   

Pruchniak Jakub Hubert

28

Wierzchoniów

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WSPÓLNY DOM

1.                   

Figura Tomasz

30

Wierzchoniów

 

Okręg nr 7 – 2 mandaty

Bochotnica – ulice: Kazimierska, Nałęczowska, Podzamcze, Puławska, Zamłynie

 

KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP

1.                   

Czerska Dorota Agata

35

Bochotnica

2.                   

Rupiewicz Romana Julia

30

Kazimierz Dolny

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1.                   

Czapla Zdzisław Andrzej

56

Bochotnica

2.                   

Łazińska Ewa Elżbieta

54

Bochotnica

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA MAŁA OJCZYZNA

1.                   

Kruk Waldemar Józef

52

Bochotnica

2.                   

Pomianowski Artur Paweł

34

Bochotnica

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WSPÓLNY DOM

3.                   

Guz Piotr Andrzej

43

Bochotnica

4.                   

Zawadziński Marek

25

Bochotnica

 

Okręg nr 8 – 1 mandat
Parchatka

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1.                   

Marchocka Alina

62

Parchatka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA MAŁA OJCZYZNA

1.                   

Kuta Kazimierz Janusz

46

Parchatka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WSPÓLNY DOM

1.                   

Suszek Rafał

33

Parchatka

 

Okręg nr 9 – 1 mandat
Zbędowice

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1.                   

Czapla Józef

55

Zbędowice

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA MAŁA OJCZYZNA

1.                   

Czarnecki Franciszek

64

Zbędowice

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WSPÓLNY DOM

1.                   

Suszek Roman Jan

49

Zbędowice

 

3. Lista kandydatów na radnych powiatu puławskiego

 

L.p.

Nazwisko i imiona

Wiek

Miejsce zamieszkania

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1.                   

Kuliński Tomasz Piotr

34

Wierzchoniów

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA "POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE PRAWICY PUŁAWSKIEJ"

1.                   

Żurawiecki Maciej Feliks

56

Kazimierz Dolny

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1.                   

Wicik Stanisław Leszek

50

Kazimierz Dolny

2.                   

Nadolski Tomasz Andrzej

70

Kazimierz Dolny

3.                   

Janaś Piotr Paweł

44

Bochotnica

4.                   

Dzikoń Jan

50

Dąbrówka

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA PRAWICY PUŁAWSKIEJ

1.                   

Rutkowski Waldemar Wiktor

48

Okale

2.                   

Kuzioła Rafał

21

Kazimierz Dolny

KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP

1.                   

Pisula Marcin

37

Kazimierz Dolny

2.                   

Smolak Ewa

46

Rzeczyca

3.                   

Białas Antoni

50

Parchatka

 

4. Lista kandydatów na radnych sejmiku województwa lubelskiego

 

L.p.

Nazwisko i imiona

Wiek

Miejsce zamieszkania

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA

1.                   

Wicha-Sosik Zuzanna Elżbieta

24

Dąbrówka

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1.                   

Nieróbca Mariusz

38

Jeziorszczyzna

 


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę