Wszelkie normy przekroczone

Skomentuj (8)

W minionych dniach mogliśmy oddychać pełną piersią. Powietrze w Kazimierzu było dobre, momentami umiarkowane. Niestety dziś sytuacja uległa zmianie. Obecnie jakość powietrza jest niebezpiecznie zła.

 

Od momentu zainstalowania czujnika, staramy się monitorować na bieżąco jakość powietrza w Kazimierza. W minionych dniach mogliśmy oddychać pełną piersią, spacerować i spokojnie spędzać czas na zewnątrz. Dziś jednak sytuacja drastycznie się pogorszyła.

 

W godzinach popołudniowych powietrze zaczęło być coraz gorsze. Wieczorem (godz. 22.00) Indeks Jakości Powietrza wskazuje "13". Co to oznacza? Komunikat jest nad wyraz krótki i czytelny: „Jakość powietrza jest niebezpiecznie zła. Osoby narażone na ryzyko powinny bezwzględnie unikać wyjść na zewnątrz. Pozostali powinni ograniczyć wyjścia do minimum. Wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane.”


Wszelkie normy zostały przekroczone: PM 2.5 – 163 ug/m3 (dopuszczalne: 25 µg/m3), tj. 652%, natomiast PM 10 – 175 ug/m3 (dopuszczalne: 50 µg/m3), tj. 350%.

 

Aktualne dane można sprawdzić tutaj:

http://api.looko2.com/?method=Widget2&id=6001944B355A

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (8)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę