Wszelkie normy przekroczone

Skomentuj (8)

W minionych dniach mogliśmy oddychać pełną piersią. Powietrze w Kazimierzu było dobre, momentami umiarkowane. Niestety dziś sytuacja uległa zmianie. Obecnie jakość powietrza jest niebezpiecznie zła.

 

Od momentu zainstalowania czujnika, staramy się monitorować na bieżąco jakość powietrza w Kazimierza. W minionych dniach mogliśmy oddychać pełną piersią, spacerować i spokojnie spędzać czas na zewnątrz. Dziś jednak sytuacja drastycznie się pogorszyła.

 

W godzinach popołudniowych powietrze zaczęło być coraz gorsze. Wieczorem (godz. 22.00) Indeks Jakości Powietrza wskazuje "13". Co to oznacza? Komunikat jest nad wyraz krótki i czytelny: „Jakość powietrza jest niebezpiecznie zła. Osoby narażone na ryzyko powinny bezwzględnie unikać wyjść na zewnątrz. Pozostali powinni ograniczyć wyjścia do minimum. Wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane.”


Wszelkie normy zostały przekroczone: PM 2.5 – 163 ug/m3 (dopuszczalne: 25 µg/m3), tj. 652%, natomiast PM 10 – 175 ug/m3 (dopuszczalne: 50 µg/m3), tj. 350%.

 

Aktualne dane można sprawdzić tutaj:

http://api.looko2.com/?method=Widget2&id=6001944B355A

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (8)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2018/2019? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę