Wspólnych 50 lat

Skomentuj (3)

zobacz więcej (33)

Dwadzieścia par. Każda ze swoim bagażem doświadczeń, z ogromem wspomnień, będących wynikiem wspólnie spędzonych lat. Wszyscy spotkali się w jednym miejscu, by uczcić jubileusz 50-lecia małżeństwa...

Były eleganckie stroje, szampan a także pamiątkowe zdjęcia. Wyjątkowy dzień, zupełnie jak ten sprzed 50. laty. I choć może kroki już nieco wolniejsze, siwych włosów zdecydowanie więcej, emocji nie brakowało. W końcu to nie byle jaka uroczystość. To jubileusz 50-lecia małżeństwa.

- Zleciało nie wiadomo kiedy – mówią przybyli na uroczystość jubilaci.

I choć wydaje się to delikatnym niedopowiedzeniem – bo jak to, ot tak przeminęło komuś 50 lat życia? – to patrząc na mijające w zawrotnym tempie dni i miesiące, na błyskawicznie rosnące dzieci czy pojawiające się wokół oczu zmarszczki, nie możemy powiedzieć, że czas stoi w miejscu. On nieustannie idzie do przodu. I to, co jeszcze niedawno wydawało się wyraźnym wspomnieniem, za chwilę staje się na tyle odległe, że blaknie. Tydzień nie wiadomo kiedy zamienia się w rok a wspólni spędzone lata – w całe życie.

Przybyli na uroczystość jubilaci zostali uhonorowani medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie. Tym razem na terenie gminy Kazimierz Dolny było takich par aż dwadzieścia.

- Wszyscy jesteście wspaniałym przykładem dla kolejnych pokoleń. Dla dzieci, wnuków, a nawet prawnuków, które też już pewnie macie – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Pisula. – I za to Wam serdecznie dziękuję.

Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odebrali: Aldona i Józef Cholewowie, Krystyna i Feliks Czarnotowie, Kazimiera i Henryk Czerniakowie, Irena i Mieczysław Grabczakowie, Halina i Zdzisław Kubisiowie, Zenobia i Andrzej Kubisiowie, Halina i Wiktor Łączkowscy, Alicja i Aleksander Łyszczowie, Alicja i Antoni Matrasowie, Kazimiera i Edward Matraszkowie, Daniela i Józef Matyjaszkowie, Leokadia i Henryk Naderowie, Henryka i Stanisław Nowakowie, Maria i Zygmunt Opokowie, Danuta i Andrzej Pawłowscy, Barbara i Maciej Polkowscy, Krystyna i Jan Struscy oraz Hanna i Zbigniew Wojciechowscy.

Na uroczystości nieobecne były dwie pary: Wiesława i Stanisław Ścibiorowie oraz Halina i Stefan Tusińscy, którym medale oraz dyplomy wręczone zostaną w terminie późniejszym.

W tym szczególnym wydarzeniu wzięli udział: Andrzej Pisula – burmistrz Kazimierza Dolnego, Piotr Guz – przewodniczący Rady Miejskiej oraz Grażyna Bieniek – kierownik kazimierskiego USC. Tradycyjnie już uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego „Canto Cantare” z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (3)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę