Wspólnych 50 lat

Skomentuj (3)

zobacz więcej (33)

Dwadzieścia par. Każda ze swoim bagażem doświadczeń, z ogromem wspomnień, będących wynikiem wspólnie spędzonych lat. Wszyscy spotkali się w jednym miejscu, by uczcić jubileusz 50-lecia małżeństwa...

Były eleganckie stroje, szampan a także pamiątkowe zdjęcia. Wyjątkowy dzień, zupełnie jak ten sprzed 50. laty. I choć może kroki już nieco wolniejsze, siwych włosów zdecydowanie więcej, emocji nie brakowało. W końcu to nie byle jaka uroczystość. To jubileusz 50-lecia małżeństwa.

- Zleciało nie wiadomo kiedy – mówią przybyli na uroczystość jubilaci.

I choć wydaje się to delikatnym niedopowiedzeniem – bo jak to, ot tak przeminęło komuś 50 lat życia? – to patrząc na mijające w zawrotnym tempie dni i miesiące, na błyskawicznie rosnące dzieci czy pojawiające się wokół oczu zmarszczki, nie możemy powiedzieć, że czas stoi w miejscu. On nieustannie idzie do przodu. I to, co jeszcze niedawno wydawało się wyraźnym wspomnieniem, za chwilę staje się na tyle odległe, że blaknie. Tydzień nie wiadomo kiedy zamienia się w rok a wspólni spędzone lata – w całe życie.

Przybyli na uroczystość jubilaci zostali uhonorowani medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie. Tym razem na terenie gminy Kazimierz Dolny było takich par aż dwadzieścia.

- Wszyscy jesteście wspaniałym przykładem dla kolejnych pokoleń. Dla dzieci, wnuków, a nawet prawnuków, które też już pewnie macie – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzej Pisula. – I za to Wam serdecznie dziękuję.

Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odebrali: Aldona i Józef Cholewowie, Krystyna i Feliks Czarnotowie, Kazimiera i Henryk Czerniakowie, Irena i Mieczysław Grabczakowie, Halina i Zdzisław Kubisiowie, Zenobia i Andrzej Kubisiowie, Halina i Wiktor Łączkowscy, Alicja i Aleksander Łyszczowie, Alicja i Antoni Matrasowie, Kazimiera i Edward Matraszkowie, Daniela i Józef Matyjaszkowie, Leokadia i Henryk Naderowie, Henryka i Stanisław Nowakowie, Maria i Zygmunt Opokowie, Danuta i Andrzej Pawłowscy, Barbara i Maciej Polkowscy, Krystyna i Jan Struscy oraz Hanna i Zbigniew Wojciechowscy.

Na uroczystości nieobecne były dwie pary: Wiesława i Stanisław Ścibiorowie oraz Halina i Stefan Tusińscy, którym medale oraz dyplomy wręczone zostaną w terminie późniejszym.

W tym szczególnym wydarzeniu wzięli udział: Andrzej Pisula – burmistrz Kazimierza Dolnego, Piotr Guz – przewodniczący Rady Miejskiej oraz Grażyna Bieniek – kierownik kazimierskiego USC. Tradycyjnie już uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego „Canto Cantare” z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę