Wrześniowe wydarzenia w Domu Kuncewiczów

W pięknym, odnowionym Domu Kuncewiczów znów tętni życie. Na najbliższy weekend zaplanowano aż trzy wydarzenia. Będzie spotkanie z Henryką Utą Gnatowską, odbędą się także spacery tematyczne. Nie może Was tam zabraknąć!
Do otwartego po długiej przerwie Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów powróciło życie. Znów goszczą tu przyjaciele dawnych gospodarzy, ale i miłośnicy ich twórczości. Jest tak, jak być powinno. Dokładnie tak, jak chcieliby Kuncewiczowie.

Do końca września w Domu Kuncewiczów trwa wystawa prac Jerzego Gnatowskiego. Natomiast już w najbliższą sobotę, 19 września w willi „Pod Wiewiórką” odbędzie się spotkanie z Henryką Utą Gnatowską - absolwentką historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz konserwacji zabytków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uta Gnatowska od lat 70. XX wieku zajmowała się twórczością artystyczną. Wystawiała swoje obrazy na ponad 30 wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą. Pracowała też m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie.

- Z Kazimierzem Dolnym jest związana od wielu lat – piszą organizatorzy spotkania. - Przyjeżdżała tu z rodzinnego Lublina, z rodzicami, potem z mężem i dziećmi. Ma tu ulubione miejsca, ale przede wszystkim prawdziwe i trwałe przyjaźnie. W gronie serdecznych znajomych byli Maria i Jerzy Kuncewiczowie. Udało nam się namówić Utę Gnatowską, aby podzieliła się swoimi o nich wspomnieniami. Będzie to opowieść wzruszająca, nie pozbawiona ciekawostek i dykteryjek.

Spotkanie „Maria i Jerzy Kuncewiczowie – wspomnienia po latach” odbędzie się 19 września, w sobotę o godz. 16.00 w salonie Domu Kuncewiczów. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Na tym jednak atrakcje się nie kończą. Na najbliższy weekend - i ten kolejny również, zaplanowano także spacery tematyczne kazimierskimi ścieżkami Marii i Jerzego Kuncewiczów. Na trasie wyprawy są m.in. willa „Pod Wiewiórką”, Mały Rynek, ul. Krzywe Koło, Rynek oraz klasztor oo. Franciszkanów-Reformatów.

- Wędrówce towarzyszą opowieści: fakty i anegdoty związane z życiem i twórczością rodziny Kuncewiczów, ale także okresem, w którym artyści (pisarze i malarze), a także turyści zaczęli odkrywać walory tego Miasteczka – czytamy w informacji prasowej.

Spacery tematyczne odbędą się 18 (piątek) i 19 (sobota) września oraz 25 września (piątek) o godz. 12.00. Start – z tarasu willi „Pod Wiewiórką” (siedziba Domu Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19). Cena biletu 10 zł (spacer) + 1 zł (zwiedzanie ekspozycji).


Źródło: Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę