Wrześniowe wydarzenia w Domu Kuncewiczów

W pięknym, odnowionym Domu Kuncewiczów znów tętni życie. Na najbliższy weekend zaplanowano aż trzy wydarzenia. Będzie spotkanie z Henryką Utą Gnatowską, odbędą się także spacery tematyczne. Nie może Was tam zabraknąć!
Do otwartego po długiej przerwie Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów powróciło życie. Znów goszczą tu przyjaciele dawnych gospodarzy, ale i miłośnicy ich twórczości. Jest tak, jak być powinno. Dokładnie tak, jak chcieliby Kuncewiczowie.

Do końca września w Domu Kuncewiczów trwa wystawa prac Jerzego Gnatowskiego. Natomiast już w najbliższą sobotę, 19 września w willi „Pod Wiewiórką” odbędzie się spotkanie z Henryką Utą Gnatowską - absolwentką historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz konserwacji zabytków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uta Gnatowska od lat 70. XX wieku zajmowała się twórczością artystyczną. Wystawiała swoje obrazy na ponad 30 wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą. Pracowała też m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie.

- Z Kazimierzem Dolnym jest związana od wielu lat – piszą organizatorzy spotkania. - Przyjeżdżała tu z rodzinnego Lublina, z rodzicami, potem z mężem i dziećmi. Ma tu ulubione miejsca, ale przede wszystkim prawdziwe i trwałe przyjaźnie. W gronie serdecznych znajomych byli Maria i Jerzy Kuncewiczowie. Udało nam się namówić Utę Gnatowską, aby podzieliła się swoimi o nich wspomnieniami. Będzie to opowieść wzruszająca, nie pozbawiona ciekawostek i dykteryjek.

Spotkanie „Maria i Jerzy Kuncewiczowie – wspomnienia po latach” odbędzie się 19 września, w sobotę o godz. 16.00 w salonie Domu Kuncewiczów. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Na tym jednak atrakcje się nie kończą. Na najbliższy weekend - i ten kolejny również, zaplanowano także spacery tematyczne kazimierskimi ścieżkami Marii i Jerzego Kuncewiczów. Na trasie wyprawy są m.in. willa „Pod Wiewiórką”, Mały Rynek, ul. Krzywe Koło, Rynek oraz klasztor oo. Franciszkanów-Reformatów.

- Wędrówce towarzyszą opowieści: fakty i anegdoty związane z życiem i twórczością rodziny Kuncewiczów, ale także okresem, w którym artyści (pisarze i malarze), a także turyści zaczęli odkrywać walory tego Miasteczka – czytamy w informacji prasowej.

Spacery tematyczne odbędą się 18 (piątek) i 19 (sobota) września oraz 25 września (piątek) o godz. 12.00. Start – z tarasu willi „Pod Wiewiórką” (siedziba Domu Kuncewiczów, ul. Małachowskiego 19). Cena biletu 10 zł (spacer) + 1 zł (zwiedzanie ekspozycji).


Źródło: Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę