"Władcy" na "Klepisku"

Skomentuj (2)

Teatr Klepisko na Skowieszynku zaprasza na kolejną – długo wyczekiwaną – premierę. W surowych wnętrzach Klepiska zobaczymy spektakl Mateusza Tymury „Władcy”. To już w ten weekend.

Inspiracją do stworzenia spektaklu „Władcy”, który powstał w wyniku współpracy Teatru Klepisko i Teatru Latarnia, była słynna powieść Williama Goldinga „Władca much”.

- Spektakl jest odnajdywaniem w historii tropów, które odkrywają nam oblicze współczesnego terroryzmu – piszą organizatorzy spektaklu. – Terroryzm rozrasta się rozsiewając plony coraz bliżej każdego z nas. Zbyt szybko. Zbyt blisko. Być może owa analiza to jedyne, co możemy zrobić, aby ujarzmić strach i pójść dalej.

„Władcy” to siedem różnych historii dyktatorów i społeczeństw, którymi rządzili w różnym czasie i różnej przestrzeni. Układ jednak zawsze pozostaje ten sam: kat i ofiara. Padają pytania: jak doszło do tego, że większość ulega obłąkańczej ideologii jednego człowieka?

- Ludobójstwo w historii cywilizacji nigdy nie było aktem spontanicznym. Do tego trzeba przygotować społeczeństwo – czytamy w zapowiedzi. – Ile w tym jest przypadku?

Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas premiery spektaklu „Władcy” w Teatrze Klepisko, którą zaplanowano na znamienną datę 11 września w piętnastą rocznicę zamachów na World Trade Center.

Premiera spektaklu „Władcy” w Teatrze Klepisko Skowieszynek 15 odbędzie się 11 września godz. 19.00. Czas trwania spektaklu: 2,5 godz.

Bilety w cenie 30 zł można rezerwować pod adresem mailowym naklepisku@gmail.com.

Koncepcja, reżyseria: Mateusz Tymura scenariusz: Magdalena Wleklik współpraca scenograficzna: Aaliyah Navras współpraca choreograficzna: Izabela Szostak asystent reżysera: Błażej Twarowski koordynacja: Katarzyna Kapuścińska, Olga Lemieszek występują: Urszula Chrzanowska, Paula Czarnecka, Cezary Jabłoński, Jakub Klimaszewski, Rafał Pietrzak, Natalia Sakowicz, Jan Wawrzyniec Tuźnik w spektaklu wykorzystano utwory Daniela Tymury Spektakl realizowany w ramach festiwalu “Wschód Kultury/Inny Wymiar” finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Linka
    Byłam, widziałam, polecam.
  • ---a
    Symbole katolickie, religijne, islamskie. No, no! Chyba czas na święta kazimierskie oburzenie. Ciekawa grafika Czy Klepisko będzie wyklęte i przeklęte przez miłosiernych głęboko wierzących patriotów? Aż się wybiorę!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę