Wiosenne spotkania z Kazimierzem

Czytanie kazimierskich legend, warsztaty edukacyjne w Muzeum Nadwiślańskim, konkurs plastyczny oraz festiwal artystyczny „Kazimierz jest Wielki” złożyły się na "Wiosenne spotkania z Kazimierzem".

„Wiosenne spotkania z Kazimierzem” to projekt, który powstał z inicjatywy nauczycielek przedszkola i Gminnego Zespołu Szkól w Kazimierzu, Marzeny Jaśkiewicz i Hanny Parach. Wpisuje się on w obszar dziedzictwa kulturowego i ma na celu rozwijanie tożsamości kulturowej dziecka. Jest on realizowany we współpracy z KOKPiT-em, Biblioteką Publiczną i Muzeum Nadwiślańskim.

Do projektu przystąpiły przedszkolaki z kazimierskiego przedszkola oraz uczniowie klas młodszych GZS w Kazimierzu Dolnym. Na przestrzeni kwietnia i maja zostały przeprowadzone zajęcia, dzięki którym dzieci mogły lepiej poznać swoje miasto, jego kulturę, przeszłość, odkrywać jego piękno i specyfikę. A wszystko to, aby pogłębić więź z miejscem, w którym się wychowują i mieszkają, by świadomie odczuwać dumę z bycia kazimierzanami.

W ramach projektu odbyło się:

•    Czytanie kazimierskich legend - legendy czytał Ryszard Stępień, twórca wielu przedstawień, aktor, reżyser teatru „Amator”, wychowawca młodzieży, od lat związany z Puławskim Domem Chemika oraz Anna Stępień, dyrektor przedszkola w Kazimierzu.
•    Warsztaty edukacyjne w Oddziale Muzeum Sztuki Złotniczej prowadzone przez edukatorów muzeum Annę Kubiś i Aleksandrę Snopek pod hasłem „Złoty wiek Kazimierza”.
•    Gminny konkurs plastyczny „Malowany Kazimierz” – nagrodzone prace można było oglądać w Kazimierskim Ośrodku Kultury a obecnie prezentowane są w przedszkolu i GZS.
•    Festiwal artystyczny „Kazimierz jest Wielki”- przybyłe do KOKPiT-u dzieci piosenką, tańcem, wierszem opowiadały o Kazimierzu, o przywiązaniu i zachwycie swoim miastem.

Pod koniec maja zaplanowane jest zwiedzanie Zespołu Zamkowego.


Tekst i foto: Marzena Jaśkiewicz

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę