Wiosenne spotkania z Kazimierzem

Czytanie kazimierskich legend, warsztaty edukacyjne w Muzeum Nadwiślańskim, konkurs plastyczny oraz festiwal artystyczny „Kazimierz jest Wielki” złożyły się na "Wiosenne spotkania z Kazimierzem".

„Wiosenne spotkania z Kazimierzem” to projekt, który powstał z inicjatywy nauczycielek przedszkola i Gminnego Zespołu Szkól w Kazimierzu, Marzeny Jaśkiewicz i Hanny Parach. Wpisuje się on w obszar dziedzictwa kulturowego i ma na celu rozwijanie tożsamości kulturowej dziecka. Jest on realizowany we współpracy z KOKPiT-em, Biblioteką Publiczną i Muzeum Nadwiślańskim.

Do projektu przystąpiły przedszkolaki z kazimierskiego przedszkola oraz uczniowie klas młodszych GZS w Kazimierzu Dolnym. Na przestrzeni kwietnia i maja zostały przeprowadzone zajęcia, dzięki którym dzieci mogły lepiej poznać swoje miasto, jego kulturę, przeszłość, odkrywać jego piękno i specyfikę. A wszystko to, aby pogłębić więź z miejscem, w którym się wychowują i mieszkają, by świadomie odczuwać dumę z bycia kazimierzanami.

W ramach projektu odbyło się:

•    Czytanie kazimierskich legend - legendy czytał Ryszard Stępień, twórca wielu przedstawień, aktor, reżyser teatru „Amator”, wychowawca młodzieży, od lat związany z Puławskim Domem Chemika oraz Anna Stępień, dyrektor przedszkola w Kazimierzu.
•    Warsztaty edukacyjne w Oddziale Muzeum Sztuki Złotniczej prowadzone przez edukatorów muzeum Annę Kubiś i Aleksandrę Snopek pod hasłem „Złoty wiek Kazimierza”.
•    Gminny konkurs plastyczny „Malowany Kazimierz” – nagrodzone prace można było oglądać w Kazimierskim Ośrodku Kultury a obecnie prezentowane są w przedszkolu i GZS.
•    Festiwal artystyczny „Kazimierz jest Wielki”- przybyłe do KOKPiT-u dzieci piosenką, tańcem, wierszem opowiadały o Kazimierzu, o przywiązaniu i zachwycie swoim miastem.

Pod koniec maja zaplanowane jest zwiedzanie Zespołu Zamkowego.


Tekst i foto: Marzena Jaśkiewicz

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę