Wigilia na Starej Plebanii

zobacz więcej (7)

Święta już coraz bliżej. W ich atmosferę wprowadzają tradycyjne wigilie – spotkania opłatkowe w koleżeńskim gronie. Jedna z nich odbyła się w piątek w Kazimierskim Stowarzyszeniu Dobroczynnym pod wezwaniem św. Anny.

Członkowie Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego pod wezwaniem św. Anny działającego na rzecz osób niepełnosprawnych w ostatni piątek dzielili się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Podczas spotkania nie zabrakło tradycyjnych kolęd, które wykonywali nie tylko uczestnicy wigilii, ale także goście: dzieci ze świetlicy środowiskowej „Agape” i członkowie chóru parafialnego, którzy w roli kolędników zajrzeli na wigilię stowarzyszenia.

Obecnie Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pod wezwaniem św. Anny, które odwołuje się do tradycji Fundacji dla Starców i Kalek pod wezwaniem Świętej Anny działającej w Kazimierzu Dolnym od XVI wieku, stara się o przyznanie mu statusu organizacji pożytku społecznego. Na swoje spotkania w piątki o godz. 15.30 (zajęcia manualne) oraz w czwartki (spotkania z rysunkiem) w budynku Starej Plebanii przy ulicy Zamkowej obok Fary Stowarzyszenie zaprasza wszystkie osoby starsze i niepełnosprawne z gminy Kazimierz Dolny.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę