Wielkie święto w Dąbrówce

Skomentuj (6)

zobacz więcej (24)

Występy artystyczne dzieci, bitwa na kolory, zabawy, kiermasz oraz wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy jubileuszu 100-lecia oświaty i 50-lecia istnienia budynku Szkoły Podstawowej w Dąbrówce.

W miniony weekend wielkie świętowanie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Dąbrówce. Odbył się tam wspaniały, podwójny jubileusz: obchody 100-lecia oświaty i 50-lecia istnienia budynku szkoły. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, która odbyła się na terenie szkoły a przewodniczył jej ksiądz proboszcz Tomasz Lewniewski.

Oficjalne wystąpienia, koncert z cyklu „Orlęta dla niepodległej” w wykonaniu młodzieży z liceum lotniczego w Dęblinie, występy wokalne i taneczne czy wypuszczenie w niebo 100 białych i czerwonych balonów – to tylko niewielka część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy.

- Niewątpliwie dla wielu z nas jest to taka podróż sentymentalna do tego miejsca, bo każdy, kto pracował w oświacie czy chodził do szkoły, ma swoje osobiste doznania, doświadczenia związane z tym miejscem, z tą szkołą, z ludźmi, którzy tutaj pracowali, którzy chodzili do tej szkoły - mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Bardzo się cieszę, że możemy się tu dziś wszyscy spotkać i wziąć udział w tych uroczystościach.

Była też akcja „Podpis dla niepodległej”, stoiska twórców regionalnych, zabawy i animacje dla dzieci, bitwa na kolory oraz mnóstwo różnorodnych smakołyków przygotowanych przez rodziców uczniów szkoły w Dąbrówce.

Z okazji podwójnego święta do Dąbrówki przybyło wielu zaproszonych gości, m.in. przedstawicieli władz samorządowych, byłych pracowników szkoły oraz oczywiście absolwentów. W uroczystościach uczestniczył także Romuald Lipko, będący przyjacielem i dobrym duchem Szkoły Podstawowej w Dąbrówce.

- Atmosfera podczas festynu była niezwykła – podsumowują organizatorzy. - Uczniowie naszej szkoły swoimi występami godnie się zaprezentowali. Ich występ w bardzo miłych i ciepłych słowach zapowiedział sam Romuald Lipko.

Impreza trwała do późnych godzin wieczornych, kiedy to wszyscy razem: dzieci i dorośli, uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz emeryci i inni zaproszeni goście wspólnie świętowali ten podwójny jubileusz.

 

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (6)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę