Wielki Kazimierski Trail 2017

Skomentuj (9)

Trwają zapisy do udziału w Wielkim Kazimierskim Trailu. Trasy o długości 10 km i 21 km poprowadzą przez wąwozy, lasy, pola, góry i doły Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Kazimierz to nie tylko miejsce, które przyciąga turystów pięknem skupionych w Rynku zabytków renesansu lubelskiego, ale także pięknem przyrody, która tymże zabytkom niewątpliwie uroku jeszcze przydaje. Wisła, wąwozy i pola na wzgórzach i w dolinach to doskonałe miejsce nie tylko do długich spacerów, ale także do biegania. Bieg Szlak Trafi, którego piąta edycja przyciągnęła 650 miłośników biegania nie tylko z najbliższej okolicy, ale z całej Polski, jest tego najlepszym przykładem. Miejmy nadzieję, że uczestników nie zabraknie też w tym roku na Wielkim Kazimierskim Trailu, którego II edycja startuje 10 września o godzinie 10.00 sprzed Spichlerza Kobiałki na ul. Krakowskiej. Trasa prowadzi Ciepłym Dołem, Plebanką, po terenie Albrechtówki, Miejskich Pól i Lasu Miejskiego, a także Miećmierza i Okala. 

- Trasa jest praktycznie identyczna jak rok temu – mówi Jarek Bartoszek, organizator biegu. –  Niestety z przyczyn bezpieczeństwa i zmiany organizacji ruchu na terenie miasta Kazimierz Dolny i po sugestiach Komendy Powiatowej w Puławach zostałem poproszony o zmianę trasy na ostatnim 9. Kilometrze i w tym roku zabraknie morderczego podbiegu na Albrechtówkę. Ostatni kilometr poprowadziłem wzdłuż brzegu Wisły pod skarpą Albrechtówki – ścieżką łączącą Mięćmierz z Kamieniołomami, czyli będzie płasko i szybko.

Dłuższy dystans to po prostu dwie takie same pętle. Meta – także wspólna – w Kamieniołomach u wylotu wąwozu Granicznik.

- Dystans 10 km jest dla wszystkich, którzy chcą spróbować biegów w terenie, a dla tych, którzy chcą naprawdę poczuć teren w nogach – zdecydowanie 21km – mówi Jarek Bartoszek.

Zapisy trwają do 7 września lub do wyczerpania miejsc na liście startowej. Do udziału w biegu na 10 km można zapisać się tutaj, a na 21 km – tutaj.

Współorganizatorem biegu jest Urząd Miasta i Gminy w Kazimierzu Dolnym. Bieg odbywa się pod patronatem honorowym Burmistrza Kazimierza Dolnego.

Patronem medialnym imprezy jest Kazimierski Portal Internetowy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • ada
  gdzie jest mapa trasy?
 • Ignacy
  Na dworach w czasach saskich gadali po francusku. Plebs w czworakach po polsku. Wkrótce potem i ci pałacach i pod strzechami musieli mówić po rosyjsku lub niemiecku - niekoniecznie po polsku. Obserwując w kraju obecne wydarzenia polityczne, społeczne, obyczajowe widzę tak rok ~1770 Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Historia kołem się toczy
 • Ulka - Kazimierz
  @Pijany znad Grodarza: Wielki Kazimierski Tropić nazwa super, niezależnie od niezgodności z gramatyką polską. Kogo, czego nie ma? Wielkiego Kazimierskiego Tropicia! Ale nie - lepiej, żeby był! :-)
  A może warto rzeczywiście pomyśleć nad spolszczeniem nazwy tego biegu, chociaż nie wiem, co na to organizator. Może by jakiś konkursik? Ktoś? Coś?
 • pijany znad Grodarza
  Czas sięgnać do" polskiego"

  ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "TRAIL"
  EN trail angielskie tłumaczenie
  volume_uptrail {rzecz.}PL
  szlak ścieżka trop
  volume_upto trail {czas.}PL
  śledzić tropić wytropić

  a więc : Wielki Kazimierski Scieżka , ewentualnie Wielki Kazimierski Tropić.

  Fajne.
  • Kalina
   @Pijany znad Grodarza dlaczego nie użyjesz "Wielki Kazimierski Szlak" jeśli to właśnie szlak widnieje na pierwszym miejscu w podanych przez Ciebie tłumaczeniach? :P
 • Ulka- Kazimierz
  @Pijany znad Grodarza: to nie fakt, to opinia ;-)
 • pijany znad Grodarza
  Ale faktem jest, że to głupie. " trail"
 • Maniek
  Co oznacza "trail" - ja tutejszy ( i Polak zamieszkały w Polsce)
  • hehehe
   nalezy zgłosic niezgodnosc z idiotyczną ustawą o języku polskim, ktora zabrania własnie takich rzeczy,

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę