Wielki Kazimierski Trail 2017

Skomentuj (9)

Trwają zapisy do udziału w Wielkim Kazimierskim Trailu. Trasy o długości 10 km i 21 km poprowadzą przez wąwozy, lasy, pola, góry i doły Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Kazimierz to nie tylko miejsce, które przyciąga turystów pięknem skupionych w Rynku zabytków renesansu lubelskiego, ale także pięknem przyrody, która tymże zabytkom niewątpliwie uroku jeszcze przydaje. Wisła, wąwozy i pola na wzgórzach i w dolinach to doskonałe miejsce nie tylko do długich spacerów, ale także do biegania. Bieg Szlak Trafi, którego piąta edycja przyciągnęła 650 miłośników biegania nie tylko z najbliższej okolicy, ale z całej Polski, jest tego najlepszym przykładem. Miejmy nadzieję, że uczestników nie zabraknie też w tym roku na Wielkim Kazimierskim Trailu, którego II edycja startuje 10 września o godzinie 10.00 sprzed Spichlerza Kobiałki na ul. Krakowskiej. Trasa prowadzi Ciepłym Dołem, Plebanką, po terenie Albrechtówki, Miejskich Pól i Lasu Miejskiego, a także Miećmierza i Okala. 

- Trasa jest praktycznie identyczna jak rok temu – mówi Jarek Bartoszek, organizator biegu. –  Niestety z przyczyn bezpieczeństwa i zmiany organizacji ruchu na terenie miasta Kazimierz Dolny i po sugestiach Komendy Powiatowej w Puławach zostałem poproszony o zmianę trasy na ostatnim 9. Kilometrze i w tym roku zabraknie morderczego podbiegu na Albrechtówkę. Ostatni kilometr poprowadziłem wzdłuż brzegu Wisły pod skarpą Albrechtówki – ścieżką łączącą Mięćmierz z Kamieniołomami, czyli będzie płasko i szybko.

Dłuższy dystans to po prostu dwie takie same pętle. Meta – także wspólna – w Kamieniołomach u wylotu wąwozu Granicznik.

- Dystans 10 km jest dla wszystkich, którzy chcą spróbować biegów w terenie, a dla tych, którzy chcą naprawdę poczuć teren w nogach – zdecydowanie 21km – mówi Jarek Bartoszek.

Zapisy trwają do 7 września lub do wyczerpania miejsc na liście startowej. Do udziału w biegu na 10 km można zapisać się tutaj, a na 21 km – tutaj.

Współorganizatorem biegu jest Urząd Miasta i Gminy w Kazimierzu Dolnym. Bieg odbywa się pod patronatem honorowym Burmistrza Kazimierza Dolnego.

Patronem medialnym imprezy jest Kazimierski Portal Internetowy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • ada
  gdzie jest mapa trasy?
 • Ignacy
  Na dworach w czasach saskich gadali po francusku. Plebs w czworakach po polsku. Wkrótce potem i ci pałacach i pod strzechami musieli mówić po rosyjsku lub niemiecku - niekoniecznie po polsku. Obserwując w kraju obecne wydarzenia polityczne, społeczne, obyczajowe widzę tak rok ~1770 Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Historia kołem się toczy
 • Ulka - Kazimierz
  @Pijany znad Grodarza: Wielki Kazimierski Tropić nazwa super, niezależnie od niezgodności z gramatyką polską. Kogo, czego nie ma? Wielkiego Kazimierskiego Tropicia! Ale nie - lepiej, żeby był! :-)
  A może warto rzeczywiście pomyśleć nad spolszczeniem nazwy tego biegu, chociaż nie wiem, co na to organizator. Może by jakiś konkursik? Ktoś? Coś?
 • pijany znad Grodarza
  Czas sięgnać do" polskiego"

  ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "TRAIL"
  EN trail angielskie tłumaczenie
  volume_uptrail {rzecz.}PL
  szlak ścieżka trop
  volume_upto trail {czas.}PL
  śledzić tropić wytropić

  a więc : Wielki Kazimierski Scieżka , ewentualnie Wielki Kazimierski Tropić.

  Fajne.
  • Kalina
   @Pijany znad Grodarza dlaczego nie użyjesz "Wielki Kazimierski Szlak" jeśli to właśnie szlak widnieje na pierwszym miejscu w podanych przez Ciebie tłumaczeniach? :P
 • Ulka- Kazimierz
  @Pijany znad Grodarza: to nie fakt, to opinia ;-)
 • pijany znad Grodarza
  Ale faktem jest, że to głupie. " trail"
 • Maniek
  Co oznacza "trail" - ja tutejszy ( i Polak zamieszkały w Polsce)
  • hehehe
   nalezy zgłosic niezgodnosc z idiotyczną ustawą o języku polskim, ktora zabrania własnie takich rzeczy,

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę