Wieczory organowe 2013

Skomentuj (6)

Lato w Kazimierzu nie może się obejść bez muzyki słynnych organów Liliusza. W tym roku koncerty odbywać się będą pod nazwą „Wieczory organowe w kazimierskiej Farze”.

 

Słynne organy Fary kazimierskiej wykonane prawopodobnie przez organmistrza Szymona Liliusza pochodzą z 1620 roku – taka data widnieje na modrzewiowym prospekcie organowym nawiązującym wystrojem do architektury renesansowej. Obok organów olkuskich należą do najstarszych tego typu instrumentów w Polsce. Posiadają 35 z pierwotnych 40 głosów, 1436 piszczałek, dwie klawiatury ręczne i nożną. Można ich posłuchać podczas nabożeństw, a także podczas podczas letnich koncertów organowych, na które zapraszamy.

Wieczory muzyczne w kazimierskiej Farze organizowane są od ponad czterdziestu lat. Nie może ich więc zabraknąć także w tym roku. I choć obecna edycja niesie za sobą pewne zmiany, tradycyjnie we wszystkie soboty lipca i sierpnia o godz. 19.30 odbywać się będą na koncerty organowe w wykonaniu znakomitych polskich organistów. Pierwszy koncert już 6 lipca.

Oto program:
                 
6 lipca 2013 r. – Andrzej Białko                                                         

13 lipca 2013 r. – Michał Markuszewski   

20 lipca 2013 r. – Jarosław Malanowicz 

27 lipca 2013 r. – Krzysztof Marosek  

3 sierpnia 2013 r.  – Jadwiga Kowalska     

10 sierpnia 2013 r. – Roman Perucki  

17 sierpnia 2013 r. –  Józef Serafin

24 sierpnia 2013 r. – Hanna Dys   

31 sierpnia 2013 r. - Joachim Grubich 

Organizatorami tegorocznych Letnich Wieczorów Muzycznych jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja Apostoła oraz Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Kazimierska Fara.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Redakcja
  Tak, Pani Paulino, bo to news z ubiegłego roku :-) Aktualny program jest tutaj: http://www.kazimierzdolny.pl/news/letnie-koncerty-organowe/18916.html i tutaj: http://www.kazimierzdolny.pl/news/rozpoczynaja-sie-letnie-wieczory-organowe/19065.html oraz w dziale Zapowiedzi http://www.kazimierzdolny.pl/zaproszenia/
 • paulina
  Sezon turystyczny w pełni, a program koncertów dotyczy ubiegłego roku !?
 • Maga
  Ja proponuję wszystkim taki muzyczny wieczór w Farze. Podobno muzyka łagodzi obyczaje ;)
 • jankowalski
  @Barbara Walencik-Basiu ,a co ty na to,co ci każe powiedzieć burmistrz.
 • Asia
  Polecam każdemu, kto ma czas i chciałby spędzić wieczór w inny sposób. Byłam kilka razy na takich koncertach w ubiegłym roku i ani razu się nie zawiodłam!
 • annaa
  No to trzeba zarezerwować sobie czas w wakacje i posłuchać czegoś innego niż to, co serwują nam stacje radiowe i telewizja. Poza tym rzadko mam okazję posłuchać dźwięku zabytkowych kazimierskich organów

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę