Weź udział w konkursie. Podziel się swoją historią

Posiadasz w swoich zbiorach rodzinną pamiątkę? A może znasz ciekawą historię związaną z miejscowością, w której mieszkasz? Weź udział w konkursie, podziel się swoją wiedzą i pomóż stworzyć muzeum. Do akcji zaprasza Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu.
Muzeum Historii Polski ogłosiło konkurs zatytułowany „Moja pamiątka”, który ma na celu zachęcenie Polaków do podzielenia się swoimi wspomnieniami składającymi się na mapę historii naszych miejscowości. Konkurs ma charakter otwarty, jednak prace grupowe, np. rodziców i dzieci czy też dziadków i wnuków, także są dozwolone. Możemy opowiedzieć naszą rodzinną historię, opisać i sfotografować dla nas ważną pamiątkę czy przedmiot. Akcja ta zainspirowała kazimierskie muzeum, które przygotowało podobny konkurs „Robimy Muzeum”, dla mieszkańców naszego regionu.
- Nasze Muzeum funkcjonuje w Kazimierzu Dolnym. Ma również oddziały w Janowcu oraz Żmijowiskach, w gminie Wilków. Zależy nam więc na uwzględnieniu tego faktu przy wyborze opisywanych przedmiotów – czytamy w informacji prasowej. - Nie jest to jednak wymóg konieczny. Będziemy szczęśliwi i dumni, jeśli zechcą nam Państwo opowiedzieć o swoich miejscowościach – za pośrednictwem wybranych przedmiotów i związanych z nimi historii.
Konkurs trwa do 15 września 2020 r. Wykonaną prace należy wysłać pod adresem: kuncewiczowka@mnkd.pl. Warto wiedzieć, że nadsyłane prace będą regularnie zamieszczane na blogu oddziału Dom Kuncewiczów MNKD www.narynkuusiascwkazimierzu.pl , w zakładce „Robimy Muzeum”.
- Wszystkie nadesłane prace oceni jury, powołane przez Muzeum Nadwiślańskie. Jednak swoich faworytów będą mogli również wybrać internauci – piszą organizatorzy. - Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 1 października 2020 r., a wśród nagród będą m.in. weekendy rodzinne w pokojach gościnnych MNKD (za 1 zł), bilety wstępu do oddziałów MNKD (za 1 zł) oraz karnety na spacery muzealne (za 1 zł).  
Celem konkursu jest popularyzacja i promocja Kazimierza Dolnego oraz oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, jako miejsc kulturotwórczych i nośników historii, a także zachęcenie mieszkańców do poznawania losów swojej rodziny i bliskich oraz pobudzenie kreatywności twórczej uczestników.
Źródło: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę