Weekend prawie jak majowy

Skomentuj (10)

Korki przy wjeździe do miasta, zatłoczony Rynek. Miasteczko obudziło się z zimowego snu dość nagle, bo to jeszcze przecież nie majowy weekend, a już ściągnęły tu tłumy turystów.

Piękna, ciepła, słoneczna pogoda ściągnęła do Kazimierza prawdziwe tłumy. Na Rynku przy wystawionych naprędce kawiarnianych stolikach wygrzewali się amatorzy kawy i Miasteczka. Błyszczały w słońcu motocykle. A ludzie przechadzali się z prawa na lewo i z lewa na prawo. Nieśpiesznie, jak to w Kazimierzu. Wiosna. Wprawdzie dopiero marzec, ale czuje się, że maj – i początek sezonu w Kazimierzu – tuż tuż.

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Zdzisław Lewków.
  Witajcie wróciłem do tego komentarza chcąc zobaczyć reakcję przyrośniętych do samochodów. Sposób jest i to prosty jak w porządnych kurortach zróbcie zakaz wjazdu turystów samochodami do kurortu, Parkingi na obrzeżach miasta, a w mieście transport elektryczny. Domeną turysty jest zwiedzanie i oglądanie do czego szybkość jest nie wskazana. Najlepiej spacer. Pozdrawiam serdecznie. Kochani Kazimierzanie do puki jeszcze jest możliwość wykorzystajcie fundusze unijne i przeprowadźcie niezbędne remonty ulic i elewacji bo jak widzę nasi przemądrzy rządzący doprowadzą, że Unia kurek z kasą zamknie, a jeżeli nie to go mocno przykręci tym bardziej, że jeden z głównych sponsorów Unii Wielka Brytania się wycofała. A nasz rząd na pieniądzach nie śpi, a podatkami można społeczeństwo najwyżej udusić. Miłego dnia.
 • pijany znad Grodarza
  WRÓĆ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ciągle mysle o ULICY LUBELSKIEJ, a smaruję NADRZECZNA.

  Ulicę LUBELSKĄ wyłączyć dla bryczek
 • Zdzisław Lewków.
  Kalina . A czy czasami droga powiatowa, czy wojewódzka jak ja zwał tak zwał ale to droga o numerze 824 od Bochotnicy omija Kazimierz więc przez Kazimier przechodzą co najwyżej drogi gminne i na nich chyba, ruch dorożek nikomu nie zawadza, a co najwyżej dzięki nim nie macie smogu tak modnego teraz w Polsce. Więc piszcie sensowne komentarze.
  • pijany znad Grodarza
   masz rację, ale ulica Nadrzeczna NIE MOŻE temu słuzyć własnie z tytułu tego smogu.
  • Sensowny człowiek
   Dorożka a za nią 30 aut w żółwim tempie. Smogu dzięki temu nie ma.
 • Kalina
  Mogą bryczki nie jeździć przez Nadrzeczną i nad Wisłą. To niepojęte by jeden koń za parę złotych dla właściciela spowalniał ruch na takiej trasie. Czy gdzieś w Polsce pozwalają na to by główną drogą jechały bryczki. W dodatku to chyba droga powiatowa jak nie wojewódzka.
  • pijany znad Grodarza
   tak. Ulica Nadrzeczna i bryczka to KATASTROFA.
   Odnosnie ul. Puławskiej to trudno by zabronić.
   No i ulica Plebanka. Wreszcie niech ta ulica bedzie miejscem taxi końskie. Policjanci nie przejeżdzajcie obojetnie,kiedy w okresie sezonu parkuja w tym miejscu samochody i pan Zdzicho., kiedy spożywa śniadanie ' U Rybki"> Wogóle nie p[rzejeżdżajcie obojetnie bo sami narazacie się na odpowiedzialność karną / niedopełnienie obowiązku/
  • miejscowa
   Burmistrz to widzi? Czemu nie zareaguje. Absurd.
 • pijany znad Grodarza
  Czy bryczki będa mialy tabliczki ?

  haha. jest do rymu. Czy bedzie do prawa o wykroczeniach ?
 • piechur
  Nic tak nie buduje klimatu miasteczka, jak jeżdżące po Rynku motocykle.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę