Wędkarze świętują jubileusz

Skomentuj (1)

zobacz więcej (6)

Polski Związek Wędkarski jest największym stowarzyszeniem polskich wędkarzy. Działa on także na terenie Kazimierza Dolnego, gdzie obchodzony jest właśnie jubileusz 55- lecia istnienia Koła PZW.

Polski Związek Wędkarski zrzesza ponad 600 000 członków reprezentujących wszystkie środowiska i grupy społeczne. Jest swego rodzaju kontynuatorem historii i tradycji zorganizowanego wędkarstwa polskiego, które w 2009 r. obchodziło jubileusz 130-lecia, a w 2010 r. jubileusz 60-lecia istnienia PZW. W Kazimierzu wędkarze zrzeszyli się już pięć lat po powstaniu PZW i w tym roku świętują 55- lecie istnienia swojego Koła.

Z tej okazji zarząd Koła PZW Kazimierz zorganizował zawody spławikowo - gruntowe „O Puchar Prezesa Zarządu Koła” podsumowane uroczyście podczas wieczornicy wędkarskiej, w której uczestniczyli wszyscy członkowie kazimierskiego koła oraz zaproszeni goście.

- Koło powstało w 1957 roku – mówi prezes kazimierskiego Koła Marek Lis. – Obecnie obchodzimy jubileusz 55-lecia istnienia. Pierwszym prezesem koła był pan Łaszanowski. Ja jestem w zarządzie od 1978 roku, natomiast prezesem jestem szóstą albo nawet siódmą kadencję. Jednocześnie jestem także członkiem Zarządu Okręgu. W chwili obecnej nasz zarząd jest bardzo sprawny, czego dowodem są liczne imprezy wędkarskie, organizowane zarówno dla zawodowców, jak i amatorów.

Podczas uroczystości wręczone zostały puchary dla zwycięzców porannych zawodów. Otrzymali je: Tomasz Mularczyk za I miejsce, Karol Piłat - za II i Zbigniew Duda za III.  Wszyscy członkowie Koła otrzymali pamiątkowe statuetki.

- Kazimierskie koło jest obecnie największym stowarzyszeniem społecznym działającym w Kazimierzu Dolnym – mówi Marek Lis. - Liczy aż 223 członków.

Jak twierdzi prezes koła, sporym utrudnieniem w tej działalności jest brak siedziby, miejsca, gdzie członkowie związku mogliby się spotykać oraz organizować różnorodne imprezy. Uroczystość z okazji 55- lecia kazimierskiego klubu odbyła się pod gołym niebem w porcie jachtowym nad Wisłą.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę