Warsztaty Sztuki Ludowej

Skomentuj (2)
Sztuka ludowa jest wciąż obecna w Kazimierzu Dolnym. Widać ją nie tylko na corocznym Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, coraz częściej swoje umiejętności prezentują miejscowi pasjonaci, należący do Klubu Twórców Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Kolejna impreza z udziałem twórców ludowych planowana jest 29 lipca br.
Klub Twórców Ludowych w Kazimierzu Dolnym, działający przy Kazimierskim Ośrodku Kultury, powstał w 2005 r., by skupić miejscowych twórców ludowych i promować lokalną sztukę ludową, także wśród mieszkańców samego Kazimierza. Klub ma na swoim koncie już wiele kiermaszy i wystaw, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród turystów, jak i miejscowych miłośników folkloru.

Kolejna impreza z udziałem twórców ludowych planowana jest pod koniec lipca br. 29 lipca br. – w dzień odpustu w pobliskim kościele świętej Anny – w godzinach od 10:00 do 18:00 na terenie Kazimierskiego Ośrodka Kultury odbędą się Warsztaty Sztuki Ludowej. Dyrekcja zaprasza do udziału w imprezie wszystkich twórców ludowych nie tylko z terenu Kazimierza – warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie swojego udziału pisemnie bądź telefonicznie na adres Kazimierski Ośrodek Kultury ul. Lubelskiej 12 tel. 081/ 88 10 040 dnia 20 lipca br.

Organizatorzy udostępnią twórcom nieodpłatnie miejsce na stragan. Apelują przy tym, by uczestnicy warsztatów zabrali ze sobą narzędzia do wykonywania prac ze swojej dziedziny twórczości, tak by można było pokazać odwiedzającym warsztaty, jak powstają ludowe rękodzieła. Podczas warsztatów będzie więc można zobaczyć, jak powstają wyroby ludowe, jak wygląda praca twórców, jakimi narzędziami się posługują. A może nawet samemu spróbować własnych sił? Będzie też można zakupić „to i owo na ludowo”. Przewidziana jest również degustacja tradycyjnych potraw regionalnych.

Zainteresowanie warsztatami wciąż rośnie, oprócz miejscowych twórców ludowych swoją obecność zapowiedzieli już twórcy z Garbowa czy też Zamościa.
Agnieszka Skrzyńska

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę