W obronie wolnych mediów

Skomentuj (206)

W obronie wolnych mediów 29 września w Warszawie manifestować będą uczestnicy marszu organizowanego pod hasłem „Obudź się, Polsko!”. Wyjazd dla mieszkańców Kazimierza i okolic organizuje Akcja Katolicka.

Akcja Katolicka działająca przy parafii w Kazimierzu organizuje wyjazd do Warszawy 29 września na manifestację w obronie wolnych mediów.

- Jako społeczność katolicka nie możemy być obojętni wobec ograniczania naszych praw obywatelskich w dostępie do niezależnej informacji – mówią organizatorzy.

- Chcemy wiedzieć, co się dzieje w Polsce, i mieć wpływ na rzeczywistość, która nas otacza – mówi Tomasz Nadolski z Akcji Katolickiej w Kazimierzu. – Chcemy od mediów otrzymywać informację wolną od przemilczeń, od komentarzy, informację, która pozwoliłaby nam samym ocenić sytuację. Zamiast tego otrzymujemy zniekształcony obraz rzeczywistości.

Celem marszu będzie także protest przeciwko dyskryminacji Telewizji Trwam, której odmówiono miejsca na cyfrowym multipleksie.

- Ja się nie zgadzam, żeby mi w wolnym kraju zabraniano oglądać tego, na co mam ochotę, zwłaszcza że programy Telewizji Trwam promują pozytywne wartości i wzorce postępowania, pokazują, że dobro się opłaca – mówi Tomasz Nadolski. – Dlaczego mi się ogranicza prawo do odbioru? Albo jest demokracja, albo fasada demokracji. Skoro wydawana jest czasopismo „Nie”, dlaczego odmawia się miejsca Telewizji Trwam?

Zapisy chętnych na wyjazd na marsz w Warszawie będą przyjmowane w niedzielę 16 września po mszach świętych w farze. Zgłaszać się można także do Zofii Wiśniewskiej, Anny Kwiatek, Tomasza Nadolskiego.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (206)

 • Beata
  STAN Państwa na rok 2012
  - 470 zł realna średnia renta netto.
  - 880 zł realna średnia emerytura netto.
  - 1.420 – zł – realna średnia płaca netto.
  - 1 700 000 – osób – nie objętych ubezpieczeniem medycznym.
  - 5 000 000 – bezrobotnych bez prawa do zasiłku – poza rejestrem.
  - 1 900 000 – bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto
  - 320 000 – bezdomnych.
  - 2 000 000 – emigrantów wyjazdy w latach – 2007 – 2012.
  - 370 000 – dzieci niedożywionych.
  -13 500 000 – osób żyjących poniżej min. biologicznego–przyjęto kryteria
  ONZ–dzienny wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA.
  - 93% – przedsiębiorstw państwowych „sprywatyzowanych” – zlikwidowanych.
  - 98% – sektora bankowego w obcych rekach.
  - 4 600 – zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły,przedszkola,żłobki
  - 100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012r
  - 56 000 – samochodów służbowych -dla naczelników, dyrektorów , krawaciarzy itp.
  - 4–5 – m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. lekarza !!!
  - 67 – lat wiek emerytalny.
  - 2.000.000.000 zł – koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w
  Warszawie, który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie. – - najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi.
  - – najdroższa energia elektryczna w Europie
  - – najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej
  - – najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki.
  - – najdroższe w Europie opłaty za internet i połączenia telefoniczne
  - – najdroższe leki w Unii Europejskiej.
  - – najdroższe opłaty za naukę i przedszkola
 • Szok
  Polska 1507 zł Niemcy 4930 zł Francja 6100 zł Austria 6473 zł Belgia 4600 zł Holandia 6473 zł Finlandia 5325 zł /gazeta Fakt z dn. 08-08-2009 r. cytat/
  To dane z 2009 lepiej nie pokazywac obecnych aby nie drażnić naszych emerytów bo apopleksji moga dostać .
  Duże emerytury mają Kiszczak i Jaruzelski a na pewno nie przysłowiowy Kowalski i Nowak .
 • Beata
  Wysokie emerytury w tym kraju maja tylko byli UBecy itp , reszta ma tylko jałmużnę.Przetrzyj oczy i nie wypisuj bajek bo wszyscy wiemy jakie są emerytury w Polsce.Emeryci nie maja na leki i jedzenie więc o czym ty piszesz kobieto ?
 • emerytka
  Chętnie Pani Beacie odpowiem - Tak jestem zadowolona, mam dość wysoką emeryturę, na którą zapracowałam przez 40lat, a jak doliczę do tego jeszcze pensję (bo pewnie wiesz, że w tym wieku nie obowiązuje limit zarobków) to wychodzi całkiem spora sumka.
  Powodzenia
 • Beata
  Spytam jeszcze , czy zadowolona jestes emerytko ze swojej emerytury?
  Może chcesz porównać do innych emerytur w Europie ? z naszych emerytur ani zdechnąć ani się wyżywić .
 • Beata
  Wolę kraj wolny i czekam na to aż bezrobocie będzie 2% .Co do tego ma Kaczyński? Czy ja tu gdzies piszę o Kaczyńskim? co ma piernik do wiatraka?
  Piszę o stanie faktycznym o tym w co rząd Tuska nas wpakował , co ma do tego Kaczyński ? czyżby on rządził zamiast Donka a ja o tym nic nie wiem?
  Niech nam się objawi drugi Piłsudski czy ktokolwiek inny , byle zrobił porządek w kraju .Macie jakieś obsesje z tym Kaczyńskim czy co ?
  Co dobrego dzieje się u nas że jeszcze tego nie zauważyłam? Nie wydaje mi się aby wszyscy byli zadowoleni z dziadostwa w jakie nas wpędzono .
 • emerytka
  Droga Pani Beato, wolisz Kaczbeskistan? Ja nie i tu się różnimy.
 • Beata
  Droga pani emerytko no właśnie o tym mówię , Polska za sprawą pseudorządów stała się krajem gdzie nie dba się o młodych ludzi .Nic się nie zmienia a powinno .Polska z dziesiątki najlepiej rozwiniętych krajów Europy spadła na 40 te miejsce ( z 46) i Ty mówisz że z tym wyganianiem za chlebem to przesada? wiesz ile milionów młodych ludzi wyjechało za granicę ?? ponad milion mlodych Polakow w samym Londynie .To ja przesadzam? Chyba nie zrozumiałaś tego o czym piszę .Ci ludzie powinni tu godnie zarabiać a nie w Londynie .To że tu nie widzą perspektyw to ja niestety wiem , ale nie tak powinno być ,że w Polsce są najniższe płace w Europie .Wstyd mi za tych co głosowali za Tusbekistanem , obiecywali drugą Irlandię , śmiać mi się z tego chce.To juz mniej idiotyczna była obietnica Krasinskiego i te chrupiące bułeczki.Zrobili z naszej młodzieży pachołków i popychadła dla europejczyków z Europy zachodniej .
 • emerytka
  Zgadzam się z Tobą, ale powiedz kto zapracuje na emerytury dla naszych dzieci, które są przecież z wyżu demograficznego? Ich dzieci?
  Przecież dzieci mamy coraz mniej, wystarczy spojrzeć na szkoły...
  Myślę, że z tym wyganianiem "za chlebem" to drobna przesada. Znam osoby, które pracowały za granicą, wróciły do kraju i twierdzą że za 2tys pracować nie będą i już planują następny wyjazd. Znam również i takich młodych co zaraz po studiach wyjechali, mają tam już mieszkanie ponad 100m2 , robią kariery, dobrze zarabiają, założyli rodziny i nie zamierzają na razie wracać. Wpadają odwiedzić rodzinkę, przecież to tylko kilka godz samolotem. Nie wiem czy chcieli by "siedzieć" np. na moim stołku? Nie każdy 67 lekarz ma trzęsące się ręce. Wśród nich jest wielu wysokiej klasy specjalistów, genialnych profesorów leczących straszne choroby. Dobrze, że pracują ucząc następne pokolenia. Z tym basenem i siostrą też trochę przesadziłaś.
  Pozdrawiam
 • Beata
  Do Pani emerytki .Mam pracę , tfu tfu puk puk w niemalowane drewno { w tym kraju wszystko jest patykiem pisane)ale chciałabym aby moje dzieci jeszcze zanim pochylą się nosem do ziemi pożyły chociaz trochę swobodnie jak ludzie .
  W sile wieku zwiedzały kraj i świat , w pełni sił świat i życie inaczej smakuje .Nie daj Bóg choroby brrr i miałby mnie operowac chirurg 67 latek z trzęsącą się ręką ???? jeszcze by tylko brakowało 67letniej siostry wyjmującej trzęsącą ręką basen .Nieeeeeeeeeeee tylko nie to.Dajmy popracowac teraz mlodym , po co mają się poniewierać po świecie zamiast pracowac u siebie w kraju a potencjalni emeryci siedzieć na stołkach które im możemy oddać .Jesteśmy w obecnej chwili jedynym krajem który tak po macoszemu traktuje młodych wyganiając ich w świat za chlebem w tak ogromnych ilościach.
 • Beata
  Mirek właśnie o to między innymi chodziło w tym marszu , o rzetelną jednolitą informację udzielaną przez media, a nie'' w jednym słusznym radio'' mowia o niecałych pięciuset osobach a z innego żródła mamy info o ponad 200 tysiącach osób .POkemony z Tuskolandu boja się prawdy ?
  Manipuluja też zdjęciami , pokazuja tylko osoby starsze i w bardzo zaawansowanym wieku a przeciez mlodzi tez tam byli .11 listopada dla odmiany będą pokazywać tylko młodzież i wmawiać lemingom że młodzież robi hecę w Warszawie .
 • Ulka
  @Mirek: Nie życzę sobie? Pomrocznością jasną? - Co za język! Nie wypowiadam się - chyba też to mam - przynajmniej to ostatnie ;-)
 • Mirek
  Czy ktoś z biorących udział we wczorajszym marszu mógłby podzielić się kilkoma refleksjami, albo ptzynajmniej podać rzeczywistą liczbę uczestników? Czytałem na kilku portalach dosyć rozbieżne raporty (od kilkudziesięciu do "kilkuset" tysięcy?). Zaznaczam, że nie życzę sobie odpowiedzi od żadnego pijanego, emigratora, czy im podobnych "prosystemowych", dotkniętych pomrocznością jasną, etatowych lemingów.
 • Jan
  Chciałem zapytać - co takiego nieobiektywnego jest w artykułach TP? Podajcie konkrety. Bo ja też je czytam i nic takiego nie widzę. Operujecie ogólnikami. A krzyk podnoszą chyba ci co mają coś za pazurami. I wiem, że jak ludzie z naszej gminy mają problem to idą z nim do Powiśla. I zawsze jest interwencja. Tak było z wyrzuconymi nauczycielkami, z drogą do Mięćmierza, przekształcaniem działek przez urzędników i radnych, zalaniem kilku posesji w mojej wsi. I chyba to właśnie niektórych tak boli.
 • emerytka
  Do Pani Beaty - Dlaczego nie chcesz pracować? Nie możesz? Nie masz pracy? Chora jesteś? Ile lat przepracowałaś? Ja 40, i to po studiach mgr Pracowałam do 65 lat i jeszcze będąc na emeryturze pracuję! Praca najlepsza na wszystkie choroby! I emerytura coraz wyższa.
  Niestety nie wyczułaś w moim wpisie delikatnej ironii.
 • Beata
  ciesz się emerytko że już jestes na emeryturze , bo w przeciwieństwie do tego co Wam wpieraja uzależnione media nie jest to marsz w obronie ojca Rydzyka , tylko głównie w obronie nas wszystkich abyśmy nie pracowali jak niewolnicy do samej śmierci transparenty głoszą STOP 67 nie chcemy pracowac az do śmierci .
 • tak sobie myślę
  @Andrzej, przecież dyskutujemy.
  O wybuchu, o wolności mediów, o (nie)obiektywności dziennikarzy.
  Mało konkretnie dyskutujemy?
  Może masz inne wydanie TP niż ja?
 • emerytka
  Chyba się za późno obudziłam! Czy są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę do Warszawy? Ile to kosztuje? Czy wyżywienie zapewnione?
 • Andzrej
  Jak to dobrze by mieli co niektózy- cisza, spokój, nic się nie dzieje, gdyby nie artykuły w Tygodniu Powiśla obiektywnie przedstawiające kazimierską rzeczywistości. Widać po komentarzach, że ten obiektywizm i rzetelne przedstawianie faktów bardzo boli, co innego gdy pisze pani... w Gazecie...
  Proponuję @tak sobie myślę abyśmy prowadzili konkretną dyskusję na temat wybuchu? Wchodzisz w to?
 • tak sobie myślę
  Wolność mediów najlepiej widać w kontekście tematu wybuchu.
  Porównać co pisze portal(wyrazy uznania), a co szmatławiec puławski.
  Sensacja goni sensację, ale trudno nam zweryfikować prawdziwość artykułów o innych miejscowościach regionu.
  W przypadku Kazimierza nie mamy wątpliwości.Byle łachudra i alkoholik ma szanse trafić na łamy, a papier jest cierpliwy.
  Jeden warunek: musi pasować do tzw.tezy pani redaktor.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę