W Dniu Wolnej Sztuki

Skomentuj (1)

Dzień Wolnej Sztuki to ogólnopolska akcja społeczna, której nadrzędną ideą jest przekonanie osób odwiedzających muzea do zwiedzania „jakościowego”. Na czym ono polega? Dowiedzieć możemy się już w najbliższą sobotę 18 kwietnia.

Dzień Wolnej Sztuki organizowany jest od 2011. Corocznie organizowana akcja społeczna ma coraz większe rzesze zwolenników, zarówno wśród zwiedzających, jak i muzealników. Dlaczego wydarzenie to cieszy się takim zainteresowaniem? Odpowiedź jest bardzo prosta. Otóż tego jednego dnia w roku galerie oraz muzea sztuki, historyczne, archeologiczne i etnograficzne w całej Polsce pokazują i omawiają kilka wybranych dzieł ze swoich kolekcji.

Do akcji po raz kolejny włącza się także Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.

- Ideą nadrzędną akcji jest przekonanie osób odwiedzających muzea do zwiedzania "jakościowego", a nie nastawiania się na obejrzenie jak największej ilości eksponatów – piszą organizatorzy. – Zgodnie z tym założeniem postaramy się skupić uwagę zwiedzających na trzech wybranych eksponatach prezentowanych na wystawach w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego. Znaczenie i treść, które niosą ze sobą wybrane dzieła sztuki, pomogą odczytać zainteresowanym muzealne edukatorzy muzealni.

Co w tym roku odkrywać będziemy w kazimierskim Muzeum Nadwiślańskim?

Godz. 12.00 -
Aleksandra Snopek /Galeria Wystaw Czasowych / Michaela Wallus, Brora Distillery, akwarela

Godz. 12.15 - Danuta Borzecka / Galeria Wystaw Czasowych / Małgorzata Zagórska-Kowalewska, Memory Waltz – Willa Geyera, Łódź, akwarela

Godz. 12.30 - Emila Kamola / Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej / Wskaźnik jad, Austria, ok. 1870 r.

Tegoroczny Dzień Wolnej Sztuki obchodzimy w sobotę 18 kwietnia. Start o godzinie 12.00. Wstęp oczywiście jest wolny. Zapraszamy!

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Muzea

Dział Dokumentacji i Biblioteka


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2020. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2020 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę