W oczekiwaniu na babie lato

zobacz więcej (25)

Słuchając deszczu za oknem jeszcze niedawno, nie bardzo chce się wierzyć, że to zdjęcia z minionej właśnie niedzieli. A jednak tak właśnie wyglądał Kazimierz wchodzący w październik. Dziś w Kazimierzu świeci słońce. Może weekend też

Jak wyglądała pogoda w pierwszym tygodniu października – było widać za oknem.  Jak mówili meteorolodzy, w ciągu kilku dni spadło tyle deszczu, ile powinno przez 2 miesiące.

I padało, z niewielkimi przejaśnieniami. Dziś - w Kazimierzu świeci piękne słońce. W najbliższy weekend tych przejaśnień ze słońcem w roli głównej ma być więcej, chociaż nie bez deszczu.

- W drugim tygodniu października ociepli się, będzie też więcej przejaśnień i rozpogodzeń, a przez to padać będzie mniej – czytamy na portalu TwojaPogoda.pl. – Temperatura w większości regionów sięgać będzie popołudniami kilkunastu stopni. Nie ma jednak większej nadziei na powrót bardzo wysokich temperatur rzędu 20 stopni.


Tyle prognostycy. A pogoda niczym kot – chodzi własnymi ścieżkami, które ludziom z wyprzedzeniem odkryć niełatwo. Będzie jeszcze babie lato w Kazimierzu? Dzisiejsze słońce za oknem i zdjęcia Maksa Skrzeczkowskiego z pierwszej październikowej niedzieli pozwalają wierzyć, że jeszcze zobaczymy pięknie wybarwioną jesień w Miasteczku.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę