W Koszczycu rozpoczęły się egzaminy zawodowe

Dzisiaj pierwszy dzień egzaminów zawodowych w Koszczycu. Nad zadaniami teoretycznymi swoich pierwszych kwalifikacji pochylali się uczniowie klas drugich Technikum Hotelarskiego, Technikum Logistycznego i trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

To już druga taka sesja w tym roku szkolnym. Zimą w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym egzaminy zawodowe w kolejnych kwalifikacjach zdawali uczniowie klas czwartych Technikum Hotelarskiego i Logistycznego. Teraz przyszedł czas na ich młodszych kolegów, którzy do egzaminu zawodowego przystępują po raz pierwszy. Na sali konferencyjnej w szkole na Nadwiślańskiej od godziny 10.00 przez 60 minut nad arkuszami części teoretycznej pochylało się 36 uczniów klas drugich Technikum Hotelarskiego, Technikum Logistycznego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

- Myślę, że zdałam. Trafiło się kilka trudnych pytań, ale zawsze mogło być gorzej – mówi Sylwia Marczyńska z klasy 2bt Technikum Logistycznego. – Ale nie było stresu, a to najważniejsze, bo wtedy łatwiej myśleć.

Za tydzień – część praktyczna. W czwartek 23 czerwca rano przystąpią do niej hotelarze, a po południu logistycy. Uczniowie szkoły zasadniczej część praktyczna zdawać będą w odpowiednich do zawodu ośrodkach egzaminacyjnych według ich harmonogramu.

 

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę