W Koszczycu rozpoczęły się egzaminy zawodowe

Dzisiaj pierwszy dzień egzaminów zawodowych w Koszczycu. Nad zadaniami teoretycznymi swoich pierwszych kwalifikacji pochylali się uczniowie klas drugich Technikum Hotelarskiego, Technikum Logistycznego i trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

To już druga taka sesja w tym roku szkolnym. Zimą w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym egzaminy zawodowe w kolejnych kwalifikacjach zdawali uczniowie klas czwartych Technikum Hotelarskiego i Logistycznego. Teraz przyszedł czas na ich młodszych kolegów, którzy do egzaminu zawodowego przystępują po raz pierwszy. Na sali konferencyjnej w szkole na Nadwiślańskiej od godziny 10.00 przez 60 minut nad arkuszami części teoretycznej pochylało się 36 uczniów klas drugich Technikum Hotelarskiego, Technikum Logistycznego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

- Myślę, że zdałam. Trafiło się kilka trudnych pytań, ale zawsze mogło być gorzej – mówi Sylwia Marczyńska z klasy 2bt Technikum Logistycznego. – Ale nie było stresu, a to najważniejsze, bo wtedy łatwiej myśleć.

Za tydzień – część praktyczna. W czwartek 23 czerwca rano przystąpią do niej hotelarze, a po południu logistycy. Uczniowie szkoły zasadniczej część praktyczna zdawać będą w odpowiednich do zawodu ośrodkach egzaminacyjnych według ich harmonogramu.

 

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę