W deszczu

Skomentuj (2)
Już po raz trzeci odbył się adresowany do gimnazjalistów III Gwiaździsty Rajd Gimnazjalny organizowany przez Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym przy współudziale Zarządu Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, który zgromadził ponad setkę młodych wędrowników z okolicznych szkół średnich.

Młodzież uczestnicząca w rajdzie miała okazję poznać Miasteczko trochę z innej strony, niż ta, znana z niedzielnych rodzinnych wycieczek, które nie wykraczają zwykle poza centrum Kazimierza. Jedna trasa wiodła przez Korzeniowy i Norowy Dół, gdzie gimnazjaliści podziwiali lessowe wąwozy z ciekawie ukształtowanymi formami korzeniowymi, a następna przez Wąwóz Ośmiornicy - tu z kolei sprawdzano zgodność fikcji literackiej z książki Moniki Warneńskiej pod tytułem "Wąwóz Ośmiornicy" właśnie - z rzeczywistością.

Pogoda raczej nie sprzyjała wędrówkom, ale na mecie rajdu czekało na uczestników imprezy ognisko i pieczone kiełbaski. Najwytrwalsi uczestniczyli w konkurencjach sportowych i konkursie ekologicznym.

Już dziś organizatorzy obiecują o wiele lepszą pogodę podczas IV Gwiaździstego Rajdu Gimnazjalnego i zapraszają za rok.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę