W 12 dni wzdłuż Wisły

Z Wisły wybiegł 20 czerwca. Jest już na półmetku. Zgodnie z planem w Kazimierzu przekroczył, właściwie przebiegł, dystans 500 kilometrów. Dziś nocować już będzie w Warszawie. Michael Nowicki – nauczyciel języka angielskiego – biegnie wzdłuż Wisły w ramach projektu Run Wisła wpisanego w obchody Roku Rzeki Wisły.

Biegnie wzdłuż Wisły zmagając się ze sobą, rywalizując z kolegami, którzy ten dystans pokonali wcześniej w 26 dni, i walcząc z czasem. Michael Nowicki, na co dzień nauczyciel języka angielskiego w Warszawie i pasjonat biegania.

Chodzi o to, by zdążyć – przed upływem 12 dni stanąć na mecie, i by zdążyć zebrać pieniądze na kosztowne leczenie synka swojego kolegi małego Adasia Studnickiego. Atrezja odbytu, problemy z główką i rączkami brak kciuków: to tylko niektóre z dolegliwości, z którymi chłopczyk musi się zmagać. Z częścią problemów poradzą sobie polscy lekarze, a z częścią będzie musiał żyć. Operacje rączek mogą się odbyć w USA – koszt dwóch pierwszych z zaplanowanych czterech operacji wyceniono na 270 tysięcy dolarów.

Takie plany uskrzydlają niewątpliwie, bo skrzydeł przecież potrzeba, by w taki krótkim czasie przebiec Polskę wzdłuż w południa na północ. Czy przemierzając kraj w takim tempie można jeszcze podziwiać jego piękno, piękno rzeki Wisły?

- Tak, zdecydowanie – mówi Michael Nowicki. – Duża część tej trasy nie prowadzi niestety wzdłuż samej Wisły, bo uniemożliwiają to krzaki! Ale teraz za Sandomierzem widać jej więcej. Jest piękna!

Z kazimierskiego Rynku wystartował na kolejny etap rankiem 25 czerwca. Wspierał go tutaj kazimierski popularyzator biegania Jarek Bartoszek.

Jeszcze tydzień życia w biegu i po pokonaniu ostatnich 80 km Michael Nowicki zakończy swój Run Wisła u ujścia Wisły 1 lipca. Trzymamy kciuki!

Aby wspomóc Adasia wystarczy przelać dowolną kwotę na adres:

Fundacja Mam serce
ul. Szturmowa 9 lok. 4, 02-678 Warszawa
Nazwa banku: Millennium Bank
Nr konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325
Tytuł przelewu: Adaś Studnicki

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę