U Fryzjera - Berberys

Berberys – cóż się kryje za nazwą, która kojarzy się jak najbardziej z Kazimierzem i to z najpiękniejszych jego – przedwojennych – czasów, gdy zbocza Góry Krzyżowej i innych okolicznych wzgórz jesienią czerwieniły się od berberysowych liści? Były to czasy bohemy, letników oraz czasy Żydów z ich odrębną kulturą i muzyką.

Istniejący od czterech lat lubelski zespół Berberys, koncertujący co piątek w kawiarni Mandragora w Lublinie, nawiązuje swoją muzyką właśnie do tradycji klezmerskiej, która daje ogromne możliwości improwizacji. W ich repertuarze nie brak także dynamicznych rytmów bałkańskich. Ta muzyka jest ich pasją.

Czego możemy się spodziewać na sobotnim koncercie U Fryzjera?

- Myślę, że wszystkiego najlepszego! – mówi Zbigniew Smagowski z zespołu Berberys. – Do Mandragory przychodzą ludzie, którzy wiedzą, co to jest muzyka klezmerska, co to jest muzyka bałkańska. I repertuar dobieramy pod nich. Gwarantujemy, że podczas naszego koncertu w Kazimierzu każdy znajdzie coś dla siebie. Będą szlagiery, będzie improwizacja, będzie jazz.

Zespół Berberys wystąpi w składzie:

Marta Butryn- śpiew
Marian Pędzisz- skrzypce, altówka
Krzysztof Pachla - klarnet, saksofon
Stanisław Błach- kontrabas,
Zbigniew Smagowski - akordeon.

Zapraszamy więc do Knajpy U Fryzjera w sobotę 21 stycznia o godzinie 20.00.

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Knajpa "U FRYZJERA"


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę