U Fryzjera - Berberys

Berberys – cóż się kryje za nazwą, która kojarzy się jak najbardziej z Kazimierzem i to z najpiękniejszych jego – przedwojennych – czasów, gdy zbocza Góry Krzyżowej i innych okolicznych wzgórz jesienią czerwieniły się od berberysowych liści? Były to czasy bohemy, letników oraz czasy Żydów z ich odrębną kulturą i muzyką.

Istniejący od czterech lat lubelski zespół Berberys, koncertujący co piątek w kawiarni Mandragora w Lublinie, nawiązuje swoją muzyką właśnie do tradycji klezmerskiej, która daje ogromne możliwości improwizacji. W ich repertuarze nie brak także dynamicznych rytmów bałkańskich. Ta muzyka jest ich pasją.

Czego możemy się spodziewać na sobotnim koncercie U Fryzjera?

- Myślę, że wszystkiego najlepszego! – mówi Zbigniew Smagowski z zespołu Berberys. – Do Mandragory przychodzą ludzie, którzy wiedzą, co to jest muzyka klezmerska, co to jest muzyka bałkańska. I repertuar dobieramy pod nich. Gwarantujemy, że podczas naszego koncertu w Kazimierzu każdy znajdzie coś dla siebie. Będą szlagiery, będzie improwizacja, będzie jazz.

Zespół Berberys wystąpi w składzie:

Marta Butryn- śpiew
Marian Pędzisz- skrzypce, altówka
Krzysztof Pachla - klarnet, saksofon
Stanisław Błach- kontrabas,
Zbigniew Smagowski - akordeon.

Zapraszamy więc do Knajpy U Fryzjera w sobotę 21 stycznia o godzinie 20.00.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę