U Fryzjera - Berberys

Berberys – cóż się kryje za nazwą, która kojarzy się jak najbardziej z Kazimierzem i to z najpiękniejszych jego – przedwojennych – czasów, gdy zbocza Góry Krzyżowej i innych okolicznych wzgórz jesienią czerwieniły się od berberysowych liści? Były to czasy bohemy, letników oraz czasy Żydów z ich odrębną kulturą i muzyką.

Istniejący od czterech lat lubelski zespół Berberys, koncertujący co piątek w kawiarni Mandragora w Lublinie, nawiązuje swoją muzyką właśnie do tradycji klezmerskiej, która daje ogromne możliwości improwizacji. W ich repertuarze nie brak także dynamicznych rytmów bałkańskich. Ta muzyka jest ich pasją.

Czego możemy się spodziewać na sobotnim koncercie U Fryzjera?

- Myślę, że wszystkiego najlepszego! – mówi Zbigniew Smagowski z zespołu Berberys. – Do Mandragory przychodzą ludzie, którzy wiedzą, co to jest muzyka klezmerska, co to jest muzyka bałkańska. I repertuar dobieramy pod nich. Gwarantujemy, że podczas naszego koncertu w Kazimierzu każdy znajdzie coś dla siebie. Będą szlagiery, będzie improwizacja, będzie jazz.

Zespół Berberys wystąpi w składzie:

Marta Butryn- śpiew
Marian Pędzisz- skrzypce, altówka
Krzysztof Pachla - klarnet, saksofon
Stanisław Błach- kontrabas,
Zbigniew Smagowski - akordeon.

Zapraszamy więc do Knajpy U Fryzjera w sobotę 21 stycznia o godzinie 20.00.

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Knajpa "U FRYZJERA"


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę