Tylko jedna jest taka noc

Z koncertem "Tylko jedna jest taka noc" wystąpiły w Farze działające przy Gminnym Zespole Szkół chóry Canto i Cantare z towarzyszeniem solistów. To piąty taki występ w Farze z repertuarem świątecznym w wykonaniu kazimierskich chórzystów.

Młodzież z Gminnego Zespołu Szkół skupiona w chórach Canto i Cantare oraz solistki wystąpili w Farze pod batutą Moniki Kubiś - Arbuz z blisko godzinnym koncertem kolęd będącym podsumowaniem ubiegłorocznej pracy.

Jest się czym chwalić: w przeciągu ostatniego półrocza chórzystki koncertowały 12 razy, a solistki 11 razy uczestniczyły w różnych imprezach i konkursach, zdobywając liczne wyróżnienia i nagrody, m.in. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach (Amelka Lasota, Kasia Mędrek), I miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim (Marta Zając) czy  nominacja do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu " Wygraj sukces" (Julka Araucz).

Repertuar koncertu "Tylko jedna jest taka noc" został przygotowany podczas tegorocznego tygodniowego „Śpiewowiska” zorganizowanego w pierwszym tygodniu ferii. Była to forma zgrupowania, która pozwoliła połączyć ćwiczenia wokalne z aktywnym wypoczynkiem , czemu sprzyjała zimowa aura. Był więc czas i na śpiew, i na sanki, i na łyżwy.

W najbliższym czasie podopieczni Moniki Kubiś - Arbuz planują nagrać płytę  repertuarem kolędowym.


Fot. p. Szebska. Źródło: Monika Kubiś - Arbuz

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę