Trzeci Księżyc z Madame JeanPierre

Skomentuj (1)

Madame JeanPierre i ich akustyczny jazz zaczarują Jatki i działający tam od niedawna Trzeci Księżyc.

Recital artystów, którzy już zdążyli pokochać  Kazimierz całym sercem, wypełni w Trzecim Księżycu muzyka z ich debiutanckiego albumu, którego premiera miała miejsce początkiem roku. Poznamy również nowe kompozycje, będzie to piękna i subtelna podróż. Na Księżycu wyląduje jazz miłości i pokoju.

Joanna Markowska i Maciej Muszyński tworzą razem grupę muzyczną "Madame JeanPierre". Choć trzonem grupy jest ta dwójka, muzycy często nawiązują współpracę tworząc większe składy - najczęściej dołącza sekcja rytmiczna. Oboje są absolwentami Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,  gdzie Joanna Markowska ukończyła wokalistykę rozrywkową, a Maciej Muszyński gitarę – swój kunszt doskonali dziś na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w katowickiej Akademii Muzycznej. W 2012 roku zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Al Legro" Tribute to Szpilman, teraz przygotowują się do wydania kolejnej płyty. Ich muzyka to przede wszystkim hołd złożony twórcom jazzu tradycyjnego, repertuar jednak przeplatany jest ich autorskimi utworami, których liczba wzrasta z każdym muzycznym doświadczeniem członków grupy. Poetyckie teksty subtelnie wchodzą w reakcję emocjonalną z kompozycją utworu budząc apetyt na więcej.


24 września 2016
liczba miejsc ograniczona
rezerwacja: 502 722 432, korzeniowa@kazimierzdolny.pl
start: 20:00
miejsce: Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny
wstęp: 20 pln

 

Tekst i foto: Trzeci Księżyc

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Mirabelka
    Koncert był świetny! Niestety komentarze jednego ze słuchaczy były zupełnie nie na miejscu. W dodatku klaskał poza rytmem... Z sali obok dochodziły też głośne śmiechy, co utrudniało odbiór tej wspaniałej muzyki... No ale cóż, i tak był to bardzo udany wieczór:-)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę