Hansson w Trzecim Księżycu

Skomentuj (5)

Tym razem w Trzecim Księżycu koncert szwedzkiego songwrittera Joakima Hanssona, który po sukcesie wiosennej trasy koncertowej, wyrusza w kolejną.

Koncert Joakima Hanssona w Trzecim Księżycu to część jego nowej trasy koncertowej. Artysta planuje odwiedzić Polskę, gdzie zagra m.in. właśnie w Kazimierzu Dolnym, Wrocławiu, Poznaniu czy Warszawie, Czechy, Niemcy oraz Wielką Brytanię. Muzycznie towarzyszyć mu będą Mario Silveira (gitara elektryczna), Norbert Hilbert (perkusja) i Robin Ahlqvist (bas).

Zarówno ojciec Joakima jak i jego dziadek są wielkimi miłośnikami muzyki. Od najmłodszych lat dziadek Kjell i jego muzyka (Hank Williams, Carter Family, Dolly Parton czy Johnny Cash) byli zawsze obecni w życiu Joakima. Jego dziadek zwykł śpiewać i grać na akordeonie, co było ogromną inspiracją dla młodego chłopca, stworzyło także podwaliny dla jego miłości do muzyki. Dorastał w nieco dysfunkcyjnej rodzinie w małym miasteczku w południowej Szwecji. Muzyka zawsze była dla niego narzędziem, które pomagało mu stawiać czoło kolejnym problemom. Słuchanie gawędziarzy takich, jak Townes Van Zandt, Neil Young, Jackson Browne, Christian Kjellvander, Ryan Adams, Johnny Cash, Cornelis Vreeswijk Joakim Thåström i Norah Jones z pewnością miało wpływ na brzmienie pierwszego albumu Joakima “1st Time on Planet Earth”. Do tej pory zagrał ponad 120 koncertów przede wszystkim jako perkusista, ale również jako wokalista, basista i gitarzysta. Muzyka, którą stworzył w ciągu ostatnich dwóch lat życia w Berlinie, jest wynikiem jego pierwszego solowego projektu. Niektóre teksty to zmyślone historie, dla innych Joakim znalazł bezpośrednią inspirację w swoim własnym życiu. Jak iść do przodu w trudnych czasach, wstać i przeżyć. Jak smutek i żal powodują, że życie jest piękne. Jak ważne jest, aby nauczyć się doceniać życie. I wreszcie, nie czekać, aż będzie za późno. Nie przegap tego artysty!


1 października 2016
liczba miejsc ograniczona
rezerwacja: 502 722 432, korzeniowa@kazimierzdolny.pl
start: godz. 20:00
miejsce: Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny
wstęp: 20 zł


Tekst i foto: Korzeń i Księżyc

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Kapsel
  Może być i ze Szwecji. Szkoda tylko, że grał zaledwie godzinę, a potem poszedł na piwo. Myślałem, że
  to dopiero połowa, a to już był koniec.
 • yeneralisimus Zenek
  Księżycwpełni trójka z plusem, rekruta awansować !
 • Księżycwpełni.
  Dziękuję. Ty przeczytać i rozpoznać. Dobrze, że ktoś czytać ze zrozumieniem. Polska będzie silniej i mocniej. A muzyka niech gra. I cóż, że ze Szwecji? księżyco
  • pijany znad Grodarza
   świetnie. Przyda to się rekrutowi.
 • podziw rekruta
  piękne polszczyzna są to pisane

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę