Trwa matura w Koszczycu

Skomentuj (2)

zobacz więcej (12)

Jak zwykle zdążyły. Kasztanowce zakwitły na maturę. A ta trwa właśnie w Koszczycu nad Wisłą.

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym to jedyna już szkoła w Kazimierzu kończąca się maturą. Jedyna i najstarsza. Założonej przez Jana Koszczyc Witkiewicza placówce za trzy lata stuknie pełna setka!

Od poniedziałku 4 maja absolwenci Koszczyca zdają egzaminy maturalne. Za nimi już pisemny polski, matematyka i angielski. Dziś egzamin z rozszerzonej biologii dla licealistów.

Do egzaminów przystąpili uczniowie z dwóch klas Technikum – Hotelarskiego i Logistycznego oraz jednej Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Ci pierwsi zdają egzamin na starych zasadach. Ci ostatni – nową maturę, stąd przed nimi jeszcze pisemny egzamin z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Najwięcej z nich przystąpi do egzaminu z biologii, ale wybrano też WOS i historię.

Po zakończonym etapie pisemnym – egzaminy ustne – z polskiego i języka obcego. Wyniki dopiero w lipcu.

Powodzenia!

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę