Truskawkowy weekend u Sarzyńskich

Był już weekend jagodowy, malinowy, dyniowy, piernikowy oraz weekend koguta. Bohaterem kolejnego z weekendów tematycznych w Piekarni Sarzyński będzie truskawka!

Truskawki w naszym klimacie to właściwie pierwsze owoce, więc nic też dziwnego, że wyczekujemy ich naprawdę z ogromną niecierpliwością. Oczywiście tych gruntowych, które mają nie tylko piękny wygląd, ale przede wszystkim smak i zapach. Chociaż najsmaczniejsze są wprost z łubianki, oczywiście po uprzednim umyciu, spożywamy je na różne sposoby: w postaci zup, pierogów, deserów, ciast czy konfitur. Tak więc w naszej kuchni od końca maja do końca czerwca królują truskawki.

Nie brakuje ich też w Kazimierzu. Piekarnia Sarzyński 4 – 5 czerwca zaprasza na Truskawkowy weekend.

- Podczas tego wyjątkowego weekendu przywitamy naszych gości wykwintnymi wypiekami i deserami, z truskawkami rzecz jasna w roli głównej – mówi Iga Sarzyńska z Piekarni Sarzyński. – Przygotujemy m.in. wykwintny tort truskawkowo - czekoladowy z nutką cynamonu, tartę limonkową z truskawkami, kruche ciasto z rabarbarem i truskawkami pod bezową pierzynką, ciasto szpinakowe z truskawkami.  Jeśli nasi goście będą chcieli zabrać truskawkowe słodkości do domu, polecamy konfiturę truskawkowo - kokosową oraz ręcznie robione krówki z truskawkami.

W menu znajdą się także truskawkowe koktajle, soki, shake’i, a także oczywiście domowe pierogi z truskawkami.

- Po raz pierwszy w organizację weekendu tematycznego zaangażowany będzie również Kazimierski Skład Towarów, w którym znajdziecie pyszne czekolady ręcznie robione, np. gorzką z truskawkami, mleczną z truskawkami, czekoladę miodową z truskawkami i chrupkami, wykwintne przetwory i duży wybór wyjątkowych, smakowych herbat (herbata zielona kazimierska: żurawina i truskawka, herbata kazimierska czarna: truskawka i żurawina) – mówi Iga Sarzyńska.

W czasie Truskawkowego weekendu Pracownia Artystyczna Sarzyński zaprasza dzieci w wieku 5 – 11 lat na warsztaty dekorowania kruchych ciasteczek. Koszt warsztatów 20 zł. Trzeba pamiętać o wcześniejszej rezerwacji, gdyż warsztaty cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Pierwszy czerwcowy weekend w Kazimierzu będzie więc pachniał truskawkami. Czy na pewno tylko w Piekarni Sarzyńskich? Gdzie jeszcze?

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę