Toaleta z konkursu

Skomentuj (80)

zobacz więcej (7)

Na wiosnę tego roku w Kazimierzu zostanie oddana do użytku nowa toaleta miejska powstała według projektu, który zwyciężył w IX konkursie na projekt toalety publicznej organizowanym przez firmę Sanitec KOŁO.

Budynek mieścić się będzie w pobliżu bulwaru nadwiślańskiego, na końcowym odcinku ciągu spacerowego ulicy Senatorskiej. Jego budowa jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Oprócz części damskiej i męskiej, sanitariaty będą także wyposażone w pomieszczenie do przewijania niemowląt, łazienkę dla osób niepełnosprawnych oraz prysznice. W sąsiadującym z toaletą magazynie będzie także miejsce na łódź ratunkową.

 

Autorami projektu toalety są dwaj młodzi architekci z Warszawy - Piotr Musiałowski i Łukasz Przybyłowicz. To ich praca zwyciężyła w IX konkursie na najlepszy projekt toalety publicznej, organizowanym przez firmę Sanitec KOŁO, na który wpłynęło 110 prac.

 

- Twórcy zwycięskiego projektu postawili na wykorzystanie subtelnego i dyskretnego motywu drewnianego płotu. Regularnie rozmieszczone sztachety nie tylko otaczają przyległą działkę, ale także płynnie przechodzą i wkomponowują się w betonowy obiekt, w którym mieszczą się sanitariaty. Prześwity między listwami tworzą ciekawą grę światła i cienia, ocieplając tym samym wnętrze  - mówi Magdalena Skibka account manager firmy Sanitec KOŁO.

 

Najlepszy projekt wyłoniło jury złożone m.in. z  wybitnych architektów, wśród których byli prof. Ewa Kuryłowicz, prof. Elżbieta Przesmycka, prof. Konrad Kucza-Kuczyński, arch. Marek Bielecki.

 

Jurorzy podkreślali niezwykle trafną interpretację kwestii lokalizacji obiektu oraz wyeksponowanie walorów architektury i bogactwa przyrody Kazimierza Dolnego - mówi Magdalena Skibka.

 

Toaleta ma zostać oddana do użytku w maju tego roku.

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (80)

 • pijany znad Grodarza
  Kiepski "obserwator". Usiądz, popatrz, może łyknij . A widzisz? Jest różnica.
 • obserwator
  są kowalscy,rodzikowie, więc dlaczego nie pijany znad grodarza?
 • pijany znad Grodarza
  i znowu jakiś d-ek. Nic gorszego, jak podpisywać sie nieswoim.
 • pijany znad Grodarza
  .....jest we mnie tyle fantazji, Johny nieprawdaż(?) - sztuka przemawia przeze mnie. Nie stronię od majonezu, a tym bardziej od szklaneczki czerwonego, sztuka jest sztuką!
 • plast
  ....pijanemu można wiele wybaczyć...
 • pijany znad Grodarza
  masz rację ewa. Niech sztuka przemowi;
  http://www.youtube.com/watch?v=Aaz1c4hZMNg
 • ewa
  tak,tak....nad grodarzem nie pija sie "majonezow"(stachura).I znowu pijany ma racje.To ja sie juz nie odzywam
 • pijany znad Grodarza
  Johny, za kogo Ty mnie masz? "popijając lampkę czerwonego winka lub kufelek grzańca z goździkami i pomarańczką. ... :)"
  Wypraszam sobie. Jam " znad Grodarza"
  I znowu: usiadłem, wyjąłem, łyknąłem , spojrzałem. Piękny ten nasz Kazimierz.
  Nie wiem, jak 'ewa', ale do mnie proszę nie podchodzić z " pomarańczką".
 • ewa
  johny przysiadziesz sie?!
 • tu bylec
  pijany jak zwykle trafnie
 • Johny
  A niby kapela będzie grała na "fujarach i dzwonach rurowych" w szalecie... :/ bardzo miło, najlepiej cały festiwal przenieśmy do toalet, Wa-wa ma "Łazienki" my będziemy "Toalety" :) Pijany kiedy ty wytrzeźwiejesz, czy z <Ewa> siedzicie w kawiarence popijając lampkę czerwonego winka lub kufelek grzańca z goździkami i pomarańczką. ... :)
 • pijany znad Grodarza
  pop. byłeś 68.
 • pop
  67 wpisów na temat "kupy" to dobitnie świadczy co najbardziej interesóje nieszkańców Kazimierza.. szalet to szalet..a ludziki już wietrzą aferę dopisują ideologię...kupą kazik stoi!!!!
 • ewa
  ....jak zwykle masz racje.Zadnych promocji.
 • pijany znad Grodarza
  ewa. żadnych promocji . Samq "promocja" to ewidentne przestępstwo. Jest to NAKLANIANIE DO WYDAWANIA PIENIĘDZY, U Nas, mowie też o Tobie, każdy wydany / czytaj : wydalony / pieniążek, będzie obrachowany UCZCIWIE. Nasze haslo: "WYDALIŁES?, Zaplaciles cenę uczciwą.
 • ewa
  ty pijany rzadzisz.Oczywiscie ze tak.A np.na festiwal kapel i spiewakow ludowych zrobimy jakas super promocje....i moze da sie zalatwic jakas kapele co umili czas w szalecie.Naszym szalecie
 • pijany znadGrodarza
  To zależy od ceny. Jeśli ona bedzie tak horrendalna , jak w starym kibelku to faktycznie, problem bedzie. W tamtejszym kibelku ajentowi nie chcialo się nawet oddzielić cenowo, pisuaru od kibelka. Było po wsio jednako. W umowie, ewa sluchaj, " z nami " bedzie klauzula by było zróżnicowane, a i cena b. przystepna.
 • Johny
  OMG, nastepna przystać dla wyskokowych młodzieńców, będzie stała (jak inwestycja dojdzie to końca oczywiście) dopóki ktoś nie podpali, żeby chłopaki ze Straży mieli co robić... W istniejącym stanie jeszcze nie mogę sobie tego wyobrazić - WC jak z projektu, a nasi sympatyczni goście z kraju i tak będą nasze małe/większe gastronomie odwiedzać w poszukiwaniu toalety...bo "TA" będzie troszki za daleczko, a goście lubią wygodę... Powodzenia - dlaczego nikt nie napisał ile zapłacono za projekt, który juz trochę czasu ma, prawda... z 4 lata co najmniej. A szkoła będzie ...? pewnie za 8 lat,albo wiecej, bo przecież po co. Nic się nie zmienia i nie zmieni, chyba ta cała polityka nie w tą stronę zmierza co trzeba. A stare toalety zakopać, będzie gdzie samochód postawić albo nowe miejsca targowiskowe dla naszych wschodnich sąsiadów.
 • pijany znad Grodarza
  Kochanowski Jan wielkim poetą był, dlatego też to :"drożej sram, niźli jadam. złe to obyczaje"..." należy czytać:
  - wysilam się na wielką wiedzę, a w rzeczywistości nic nie wiem.
 • literat
  Kochanowski Jan ... "drożej sram, niźli jadam. złe to obyczaje"...
  odwieczny problem tej ziemi, naszej, kazimierskiej.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę