Toaleta z konkursu

Skomentuj (80)

zobacz więcej (7)

Na wiosnę tego roku w Kazimierzu zostanie oddana do użytku nowa toaleta miejska powstała według projektu, który zwyciężył w IX konkursie na projekt toalety publicznej organizowanym przez firmę Sanitec KOŁO.

Budynek mieścić się będzie w pobliżu bulwaru nadwiślańskiego, na końcowym odcinku ciągu spacerowego ulicy Senatorskiej. Jego budowa jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Oprócz części damskiej i męskiej, sanitariaty będą także wyposażone w pomieszczenie do przewijania niemowląt, łazienkę dla osób niepełnosprawnych oraz prysznice. W sąsiadującym z toaletą magazynie będzie także miejsce na łódź ratunkową.

 

Autorami projektu toalety są dwaj młodzi architekci z Warszawy - Piotr Musiałowski i Łukasz Przybyłowicz. To ich praca zwyciężyła w IX konkursie na najlepszy projekt toalety publicznej, organizowanym przez firmę Sanitec KOŁO, na który wpłynęło 110 prac.

 

- Twórcy zwycięskiego projektu postawili na wykorzystanie subtelnego i dyskretnego motywu drewnianego płotu. Regularnie rozmieszczone sztachety nie tylko otaczają przyległą działkę, ale także płynnie przechodzą i wkomponowują się w betonowy obiekt, w którym mieszczą się sanitariaty. Prześwity między listwami tworzą ciekawą grę światła i cienia, ocieplając tym samym wnętrze  - mówi Magdalena Skibka account manager firmy Sanitec KOŁO.

 

Najlepszy projekt wyłoniło jury złożone m.in. z  wybitnych architektów, wśród których byli prof. Ewa Kuryłowicz, prof. Elżbieta Przesmycka, prof. Konrad Kucza-Kuczyński, arch. Marek Bielecki.

 

Jurorzy podkreślali niezwykle trafną interpretację kwestii lokalizacji obiektu oraz wyeksponowanie walorów architektury i bogactwa przyrody Kazimierza Dolnego - mówi Magdalena Skibka.

 

Toaleta ma zostać oddana do użytku w maju tego roku.

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (80)

 • pijany znad Grodarza
  Kiepski "obserwator". Usiądz, popatrz, może łyknij . A widzisz? Jest różnica.
 • obserwator
  są kowalscy,rodzikowie, więc dlaczego nie pijany znad grodarza?
 • pijany znad Grodarza
  i znowu jakiś d-ek. Nic gorszego, jak podpisywać sie nieswoim.
 • pijany znad Grodarza
  .....jest we mnie tyle fantazji, Johny nieprawdaż(?) - sztuka przemawia przeze mnie. Nie stronię od majonezu, a tym bardziej od szklaneczki czerwonego, sztuka jest sztuką!
 • plast
  ....pijanemu można wiele wybaczyć...
 • pijany znad Grodarza
  masz rację ewa. Niech sztuka przemowi;
  http://www.youtube.com/watch?v=Aaz1c4hZMNg
 • ewa
  tak,tak....nad grodarzem nie pija sie "majonezow"(stachura).I znowu pijany ma racje.To ja sie juz nie odzywam
 • pijany znad Grodarza
  Johny, za kogo Ty mnie masz? "popijając lampkę czerwonego winka lub kufelek grzańca z goździkami i pomarańczką. ... :)"
  Wypraszam sobie. Jam " znad Grodarza"
  I znowu: usiadłem, wyjąłem, łyknąłem , spojrzałem. Piękny ten nasz Kazimierz.
  Nie wiem, jak 'ewa', ale do mnie proszę nie podchodzić z " pomarańczką".
 • ewa
  johny przysiadziesz sie?!
 • tu bylec
  pijany jak zwykle trafnie
 • Johny
  A niby kapela będzie grała na "fujarach i dzwonach rurowych" w szalecie... :/ bardzo miło, najlepiej cały festiwal przenieśmy do toalet, Wa-wa ma "Łazienki" my będziemy "Toalety" :) Pijany kiedy ty wytrzeźwiejesz, czy z <Ewa> siedzicie w kawiarence popijając lampkę czerwonego winka lub kufelek grzańca z goździkami i pomarańczką. ... :)
 • pijany znad Grodarza
  pop. byłeś 68.
 • pop
  67 wpisów na temat "kupy" to dobitnie świadczy co najbardziej interesóje nieszkańców Kazimierza.. szalet to szalet..a ludziki już wietrzą aferę dopisują ideologię...kupą kazik stoi!!!!
 • ewa
  ....jak zwykle masz racje.Zadnych promocji.
 • pijany znad Grodarza
  ewa. żadnych promocji . Samq "promocja" to ewidentne przestępstwo. Jest to NAKLANIANIE DO WYDAWANIA PIENIĘDZY, U Nas, mowie też o Tobie, każdy wydany / czytaj : wydalony / pieniążek, będzie obrachowany UCZCIWIE. Nasze haslo: "WYDALIŁES?, Zaplaciles cenę uczciwą.
 • ewa
  ty pijany rzadzisz.Oczywiscie ze tak.A np.na festiwal kapel i spiewakow ludowych zrobimy jakas super promocje....i moze da sie zalatwic jakas kapele co umili czas w szalecie.Naszym szalecie
 • pijany znadGrodarza
  To zależy od ceny. Jeśli ona bedzie tak horrendalna , jak w starym kibelku to faktycznie, problem bedzie. W tamtejszym kibelku ajentowi nie chcialo się nawet oddzielić cenowo, pisuaru od kibelka. Było po wsio jednako. W umowie, ewa sluchaj, " z nami " bedzie klauzula by było zróżnicowane, a i cena b. przystepna.
 • Johny
  OMG, nastepna przystać dla wyskokowych młodzieńców, będzie stała (jak inwestycja dojdzie to końca oczywiście) dopóki ktoś nie podpali, żeby chłopaki ze Straży mieli co robić... W istniejącym stanie jeszcze nie mogę sobie tego wyobrazić - WC jak z projektu, a nasi sympatyczni goście z kraju i tak będą nasze małe/większe gastronomie odwiedzać w poszukiwaniu toalety...bo "TA" będzie troszki za daleczko, a goście lubią wygodę... Powodzenia - dlaczego nikt nie napisał ile zapłacono za projekt, który juz trochę czasu ma, prawda... z 4 lata co najmniej. A szkoła będzie ...? pewnie za 8 lat,albo wiecej, bo przecież po co. Nic się nie zmienia i nie zmieni, chyba ta cała polityka nie w tą stronę zmierza co trzeba. A stare toalety zakopać, będzie gdzie samochód postawić albo nowe miejsca targowiskowe dla naszych wschodnich sąsiadów.
 • pijany znad Grodarza
  Kochanowski Jan wielkim poetą był, dlatego też to :"drożej sram, niźli jadam. złe to obyczaje"..." należy czytać:
  - wysilam się na wielką wiedzę, a w rzeczywistości nic nie wiem.
 • literat
  Kochanowski Jan ... "drożej sram, niźli jadam. złe to obyczaje"...
  odwieczny problem tej ziemi, naszej, kazimierskiej.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę