Teatrzykowa szczęśliwa trzynastka

Skomentuj (1)

zobacz więcej (14)

Już po raz trzynasty w Kazimierzu Dolnym odbył się Przegląd Teatrzyków Szkolnych. W wydarzeniu tym wzięło udział ponad stu młodych artystów, nowością była zupełna dowolność w wyborze tematyki przedstawienia.

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki – Biblioteka Publiczna już od trzynastu lat cyklicznie organizuje Przegląd Teatrzyków Szkolnych. W tym roku odbył się on w czwartek, 24 października, w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.

W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział dziewięć grup teatralnych ze szkół podstawowych z terenu gminy Kazimierz Dolny. W sumie na kazimierskiej scenie wystąpiło 101 młodych artystów.

- W tym roku ze względu na trzynastą edycję imprezy, osobom biorącym udział w przeglądzie zaproponowaliśmy dowolny wybór tekstów, wierszy i piosenek – ogłosili organizatorzy.

No i tak też się stało. Były wiersze Juliana Tuwima, Władysława Broniewskiego czy też Jana Twardowskiego. Na scenie pojawiła się też „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oraz „Czerwony Kapturek”. Zupełną nowością było przedstawienie zaprezentowane w języku angielskim, zatytułowane „Lucys’s new pencil case”.

Z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym wystąpiły cztery grupy młodych artystów:

•    Klasa I - Montaż słowno – muzyczny: „Litery, litery, literki” do wierszy Władysława Broniewskiego: ”Literki” i Juliana Tuwima: „Abecadło”. Program przygotowały Agnieszka Wawrzycka i Anita Lasek.
•    Klasa II - „Lucys’s new pencil case”. Program przygotowały  Agnieszka Skrzypczak i  Iwona Budnik.
•    Klasa III - Przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima: „Ptasie radio”. Program przygotowała Grażyna Kozieł.
•    Grupa teatralna: Wiersze polskich poetów. Program przygotowały Wioletta Markowska i Edyta Podrażka.

Szkoła Podstawowa w Bochotnicy:

•    Klasa III - Przedstawienie: „Ładne ziółka” na podstawie wierszy Jana Twardowskiego i Włodzimierza Ścisłowskiego. Program przygotowała Anna Lewczuk.

Społeczna Szkoła Podstawowa w Skowieszynku:
•    Klasy: O- IV - Przedstawienie: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Program przygotowały: Urszula Cięszczyk, Izabela Ziętek.

Szkoła Podstawowa w Rzeczycy:

•    Klasy: I-II - wiersz „Żuk” Jana Brzechwy. Program przygotowała:  Anna Wydra
•    Klasa III - Wiersze polskich poetek: Danuta Wawiłow: „Czego mi się chce”, „Zapach czekolady”, Katarzyna Kowalska: „Jak to dobrze być dziewczynką”, Dorota Gellner: „Śniadanko baranka”. Program przygotowała Urszula Barszczewska.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce:

•    Klasa III - Przedstawienie: „Czerwony kapturek”. Program przygotowała: Grażyna Górecka.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Gosia
    Brawo! Każde dziecko , które brało w tym udział, każda osoba , która w tym pomogła , zasługują na oklaski!!!Tu jest serce i dusza naszej Gminy.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę