Teatrzykowa szczęśliwa trzynastka

Skomentuj (1)

zobacz więcej (14)

Już po raz trzynasty w Kazimierzu Dolnym odbył się Przegląd Teatrzyków Szkolnych. W wydarzeniu tym wzięło udział ponad stu młodych artystów, nowością była zupełna dowolność w wyborze tematyki przedstawienia.

Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki – Biblioteka Publiczna już od trzynastu lat cyklicznie organizuje Przegląd Teatrzyków Szkolnych. W tym roku odbył się on w czwartek, 24 października, w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.

W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział dziewięć grup teatralnych ze szkół podstawowych z terenu gminy Kazimierz Dolny. W sumie na kazimierskiej scenie wystąpiło 101 młodych artystów.

- W tym roku ze względu na trzynastą edycję imprezy, osobom biorącym udział w przeglądzie zaproponowaliśmy dowolny wybór tekstów, wierszy i piosenek – ogłosili organizatorzy.

No i tak też się stało. Były wiersze Juliana Tuwima, Władysława Broniewskiego czy też Jana Twardowskiego. Na scenie pojawiła się też „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oraz „Czerwony Kapturek”. Zupełną nowością było przedstawienie zaprezentowane w języku angielskim, zatytułowane „Lucys’s new pencil case”.

Z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym wystąpiły cztery grupy młodych artystów:

•    Klasa I - Montaż słowno – muzyczny: „Litery, litery, literki” do wierszy Władysława Broniewskiego: ”Literki” i Juliana Tuwima: „Abecadło”. Program przygotowały Agnieszka Wawrzycka i Anita Lasek.
•    Klasa II - „Lucys’s new pencil case”. Program przygotowały  Agnieszka Skrzypczak i  Iwona Budnik.
•    Klasa III - Przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima: „Ptasie radio”. Program przygotowała Grażyna Kozieł.
•    Grupa teatralna: Wiersze polskich poetów. Program przygotowały Wioletta Markowska i Edyta Podrażka.

Szkoła Podstawowa w Bochotnicy:

•    Klasa III - Przedstawienie: „Ładne ziółka” na podstawie wierszy Jana Twardowskiego i Włodzimierza Ścisłowskiego. Program przygotowała Anna Lewczuk.

Społeczna Szkoła Podstawowa w Skowieszynku:
•    Klasy: O- IV - Przedstawienie: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Program przygotowały: Urszula Cięszczyk, Izabela Ziętek.

Szkoła Podstawowa w Rzeczycy:

•    Klasy: I-II - wiersz „Żuk” Jana Brzechwy. Program przygotowała:  Anna Wydra
•    Klasa III - Wiersze polskich poetek: Danuta Wawiłow: „Czego mi się chce”, „Zapach czekolady”, Katarzyna Kowalska: „Jak to dobrze być dziewczynką”, Dorota Gellner: „Śniadanko baranka”. Program przygotowała Urszula Barszczewska.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce:

•    Klasa III - Przedstawienie: „Czerwony kapturek”. Program przygotowała: Grażyna Górecka.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Gosia
    Brawo! Każde dziecko , które brało w tym udział, każda osoba , która w tym pomogła , zasługują na oklaski!!!Tu jest serce i dusza naszej Gminy.

Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę