Sztukmistrz w Kazimierzu

Skomentuj (2)

W mroźny sobotni wieczór 4 grudnia w budynku SARP-u przy kazimierskim Rynku odbył się spektakl, który zaledwie kilka dni wcześniej miał swoją premierę w Lublinie. O czym mowa? O „Sztukmistrzu z Lublina”.

„Sztukmistrz z Lublina” to religijno-obyczajowa opowieść o tradycji, wierze i rytuałach żydowskich. Recenzenci opisują spektakl przygotowany przez lubelski Teatr NN jako magiczny i metafizyczny, którego główny bohater Jasza, jak demiurg, wyzwala umarły świat po to, by raz jeszcze przeżyć życie.

W przedstawieniu na podstawie powieści Isaaka Bashevisa Singera, w adaptacji i reżyserii dyrektora Teatru NN w Lublinie Tomasza Pietrasiewicza we wnętrzach kazimierskiego Domu Architekta SARP wystąpił Witold Dąbrowski.

To nie pierwsze gościnne występy lubelskiego Teatru NN w Kazimierzu. Warto wspomnieć wystawiane tu monodramy takie jak choćby „Opowieści z Bramy”, „O tym, jak Fajwł szukał samego siebie” lub „O tym jak Szlemiel robił interesy” wykonywane czy to przy okazji Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej czy to przy okazji Ogólnopolskiego Turnieju Nalewek, czy to w końcu… bez okazji. Zawsze jednak historie Teatru NN przekazywały z humorem proste, ale jakże głębokie prawdy o życiu, dostarczając publiczności okazji do rozrywki i zadumy.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Hotele

DOM ARCHITEKTA SARP


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę