Sztukmistrz w Kazimierzu

Skomentuj (2)

W mroźny sobotni wieczór 4 grudnia w budynku SARP-u przy kazimierskim Rynku odbył się spektakl, który zaledwie kilka dni wcześniej miał swoją premierę w Lublinie. O czym mowa? O „Sztukmistrzu z Lublina”.

„Sztukmistrz z Lublina” to religijno-obyczajowa opowieść o tradycji, wierze i rytuałach żydowskich. Recenzenci opisują spektakl przygotowany przez lubelski Teatr NN jako magiczny i metafizyczny, którego główny bohater Jasza, jak demiurg, wyzwala umarły świat po to, by raz jeszcze przeżyć życie.

W przedstawieniu na podstawie powieści Isaaka Bashevisa Singera, w adaptacji i reżyserii dyrektora Teatru NN w Lublinie Tomasza Pietrasiewicza we wnętrzach kazimierskiego Domu Architekta SARP wystąpił Witold Dąbrowski.

To nie pierwsze gościnne występy lubelskiego Teatru NN w Kazimierzu. Warto wspomnieć wystawiane tu monodramy takie jak choćby „Opowieści z Bramy”, „O tym, jak Fajwł szukał samego siebie” lub „O tym jak Szlemiel robił interesy” wykonywane czy to przy okazji Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej czy to przy okazji Ogólnopolskiego Turnieju Nalewek, czy to w końcu… bez okazji. Zawsze jednak historie Teatru NN przekazywały z humorem proste, ale jakże głębokie prawdy o życiu, dostarczając publiczności okazji do rozrywki i zadumy.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Hotele

DOM ARCHITEKTA SARP


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę