Święto Piernika 2018

Skomentuj (5)

W najbliższy weekend Kazimierz zapachnie piernikiem. W Piekarni Sarzyński rozpocznie się IV Święto Piernika.

Piernikowe wypieki, czekolady i aromatyczne napoje z nutką piernika, a przede wszystkim pierniczki na choinkę wlasnoręcznie dekorowane podczas warsztatów to propozycje tegorocznego kazimierskiego Święta Piernika w Piekarni Sarzyński.


Nowością na tegorocznym Święcie Piernika są warsztaty dedykowane osobom dorosłym, które zaplanowano na sobotę.

- Będzie to z kolei forma krótkiego szkolenia, na którym uczestnicy poznają receptury i techniki dekorowania pierniczków. Warsztaty będą trwały ok 2 h, mamy nadzieję, że na trwałe wpiszą się w program naszego Święta - mówi Iga Sarzyńska. - Tradycyjnie, podczas tego wyjątkowego Święta odbywają się również warsztaty dla dzieci, które cieszą się ogromną popularnością. W tym roku wszystkie miejsca na warsztaty zostały zarezerwowane w ciągu 24 godzin.

Podczas IV Święta Piernika nie zabraknie też uczty dla ucha – wieczorem w sobotę z koncertem „Nauczmy się żyć obok siebie” wystąpi kazimierski kontratenor Wojtek Bochra.

- Święto piernika to już nasza tradycja – mówią organizatorzy z Piekarni Sarzyński. – Jak co roku spotykamy się w piekarni, by skosztować wspaniałych wypieków i napojów z nutką piernika. Czekamy na ten wyjątkowy świąteczny czas z niecierpliwością.


Program:

8 grudnia


11:00 Warsztaty dekorowania pierników dla dzieci
13:00 Warsztaty dekorowania pierników dla dzieci
15:00 Warsztaty dekorowania pierników dla dorosłych
19:00 Koncert świąteczny Wojtka Bochry

9 grudnia

11:00 Warsztaty dekorowania pierników i minichatek dla dzieci
13:00 Warsztaty dekorowania pierników i minichatek dla dzieci

Koszt warsztatów dla dzieci 30zł, dla dorosłych 90 zł. Zgłoszenia art@sarzynski.com.pl. Liczba miejsc ograniczona. Bilet na koncert 20 zł.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • lukrowane serce
  Koncert „Nauczmy się żyć obok siebie” i piernik. Przecież to polityczne wichrzycielstwo. My musimy pielęgnować trwałość podziałów. Ciekawe czy przyjdzie tam Sort Nr 2 bo wiadomo, że kolebką piernika jest Toruń.
  • Obserwator
   Żałosny ten komentarz. MOŻE COŚ DOBREGO? Zwykła radość, że coś się dzieje, że ktoś coś dla innych...
  • stary piernik
   @obserwator , komentarz żałosny i owszem ,ale tu nik niczego nie robi dla innych tak zeby zrobić, to interes to reklama . Warsztaty dla dorosłych 90 zł -rozumiem ,warsztaty dla dzieci
   30 zł -nie rozumiem . Powtórzę to nie jest robienie czegoś dla innych, to jest sprzedaż wiedzy i umiejetnosci a przy tym i reklama . I nie widzę w tym nic złego , ale dzieciaki mogłyby mieć takie warsztaty za darmo .
  • mniejscowa
   Pierniczki poświęcone powinny być.
  • Ulka-Kazimierz
   @Miejscowa? Poświęcone mogą być, tylko komu? ;-)

Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2023.
Pokaż stopkę