Święto Piernika 2018

Skomentuj (5)

W najbliższy weekend Kazimierz zapachnie piernikiem. W Piekarni Sarzyński rozpocznie się IV Święto Piernika.

Piernikowe wypieki, czekolady i aromatyczne napoje z nutką piernika, a przede wszystkim pierniczki na choinkę wlasnoręcznie dekorowane podczas warsztatów to propozycje tegorocznego kazimierskiego Święta Piernika w Piekarni Sarzyński.


Nowością na tegorocznym Święcie Piernika są warsztaty dedykowane osobom dorosłym, które zaplanowano na sobotę.

- Będzie to z kolei forma krótkiego szkolenia, na którym uczestnicy poznają receptury i techniki dekorowania pierniczków. Warsztaty będą trwały ok 2 h, mamy nadzieję, że na trwałe wpiszą się w program naszego Święta - mówi Iga Sarzyńska. - Tradycyjnie, podczas tego wyjątkowego Święta odbywają się również warsztaty dla dzieci, które cieszą się ogromną popularnością. W tym roku wszystkie miejsca na warsztaty zostały zarezerwowane w ciągu 24 godzin.

Podczas IV Święta Piernika nie zabraknie też uczty dla ucha – wieczorem w sobotę z koncertem „Nauczmy się żyć obok siebie” wystąpi kazimierski kontratenor Wojtek Bochra.

- Święto piernika to już nasza tradycja – mówią organizatorzy z Piekarni Sarzyński. – Jak co roku spotykamy się w piekarni, by skosztować wspaniałych wypieków i napojów z nutką piernika. Czekamy na ten wyjątkowy świąteczny czas z niecierpliwością.


Program:

8 grudnia


11:00 Warsztaty dekorowania pierników dla dzieci
13:00 Warsztaty dekorowania pierników dla dzieci
15:00 Warsztaty dekorowania pierników dla dorosłych
19:00 Koncert świąteczny Wojtka Bochry

9 grudnia

11:00 Warsztaty dekorowania pierników i minichatek dla dzieci
13:00 Warsztaty dekorowania pierników i minichatek dla dzieci

Koszt warsztatów dla dzieci 30zł, dla dorosłych 90 zł. Zgłoszenia art@sarzynski.com.pl. Liczba miejsc ograniczona. Bilet na koncert 20 zł.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • lukrowane serce
  Koncert „Nauczmy się żyć obok siebie” i piernik. Przecież to polityczne wichrzycielstwo. My musimy pielęgnować trwałość podziałów. Ciekawe czy przyjdzie tam Sort Nr 2 bo wiadomo, że kolebką piernika jest Toruń.
  • Obserwator
   Żałosny ten komentarz. MOŻE COŚ DOBREGO? Zwykła radość, że coś się dzieje, że ktoś coś dla innych...
  • stary piernik
   @obserwator , komentarz żałosny i owszem ,ale tu nik niczego nie robi dla innych tak zeby zrobić, to interes to reklama . Warsztaty dla dorosłych 90 zł -rozumiem ,warsztaty dla dzieci
   30 zł -nie rozumiem . Powtórzę to nie jest robienie czegoś dla innych, to jest sprzedaż wiedzy i umiejetnosci a przy tym i reklama . I nie widzę w tym nic złego , ale dzieciaki mogłyby mieć takie warsztaty za darmo .
  • mniejscowa
   Pierniczki poświęcone powinny być.
  • Ulka-Kazimierz
   @Miejscowa? Poświęcone mogą być, tylko komu? ;-)

Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę