Święta, święta i... bieganie!

Skomentuj (6)

10 uszek z kapustą i grzybami – 200 kcal, porcja ryby po grecku – 280 kcal, porcja kutii z bakaliami –548 kcal! Brr! Jakoś nie chce się wierzyć, że takie małe przyjemności nie tylko cieszą, ale także odkładają się w postaci prozaicznego tłuszczyku na biodrach, na udach i w paru jeszcze innych miejscach. Żeby je spalić, trzeba się ruszać. Na przykład biorąc udział w Kazimierskich Wieczorach Biegowych.

Kazimierskie Wieczory Biegowe to inicjatywa Jarka Bartoszka autora poświęconej bieganiu strony www.BiegajwKazimierzu.pl . Co tydzień wraz z grupką zapaleńców skrzykniętych za pośrednictwem Internetu biega wieczorami po uliczkach Kazimierza. Trasy opracowuje dla tych, którzy chcieliby się poruszać tylko rekreacyjnie, ale także dla tych, którzy naprawdę chcą poczuć Kazimierz w nogach. Najkrótsza trasa ma kilometr, dłuższe od 2 do 5 kilometrów.

- Nie bójcie się – główne założenie Kazimierskich Wieczorów Biegowych jest takie: biegamy dla przyjemności i po oświetlonym i w tempie najsłabszego uczestnika lub uczestniczki – zachęca Jarek Bartoszek z www.BiegajwKazimierzu.pl.

Pierwszy bieg po świętach nosi dodatkowo nazwę „Świąteczne Spalanie Kalorii”. Nie bez kozery. Święta w Polsce mijają głownie na jedzeniu, czasem na spacerach, do których tegoroczna aura – przynajmniej do piątku – niezbyt zachęcała.  Żeby spalić tylko wspomniane uszka, nie licząc wigilijnego barszczyku, grecką rybkę i bakaliowe słodkości potrzeba przebiec – licząc 80 kcal na 1 km – aż 13 km!

Poświąteczne spalanie kalorii należy przede wszystkim zacząć i realizować małymi kroczkami, a na pewno uda nam się zmieścić w przygotowane na sylwestra stroje.

- Zapraszamy gorąco na Świąteczne Spalanie Kalorii. Gdzie? Oczywiście w Kazimierzu Dolnym! Tym razem planujemy trzy odcinki: 1km dla mało jedzących, +2km dla średnio jedzących i + 5,5km dla prawdziwych obżartuchów :) Całość około 8,5km – do wspólnego biegania po Kazimierzu zaprasza Jarek Bartoszek.

Zbiórka na Rynku pod choinką 27 grudnia o godzinie 20.00. Przed biegiem rozgrzewka. Odblaski obowiązkowe. Mile widziane latarki lub lampki – czołówki, gdyż na najdłuższej będą dwa nieoświetlone fragmenty.

- Gwarantujemy tempo najwolniejszego uczestnika oraz świetne humory! – obiecuje organizator.

 

Materiały graficzne: www.BiegajwKazimierzu.pl

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Jarek Bartoszek
  Nie potrzebujemy odblasków od policji bo mamy swoje :) Ładnie się świecimy???
 • Piotr
  he, na pewno tak było
 • pijany znad Grodarza
  @ Biegajacy. I który byłeś?. A tak przypadkiem, nie walnąłeś głową w znak drogowy z ODBLASKIEM?
 • biegajacy
  pijany ty byleś w Milicji to może ci jakieś odblaski zostały z tamtego okresu to mógłbyś biegających obdarować
 • trzy grosze
  U nas policja pilnuje porzadku na rynku w pasterke bo ktos zapomnial im powiedziec ze pasterka jest i mamy tradycje parkowania na rynku.
 • pijany znad Grodarza
  "Zbiórka na Rynku pod choinką 27 grudnia o godzinie 20.00. Przed biegiem rozgrzewka. Odblaski obowiązkowe. Mile widziane latarki lub lampki - czołówki, gdyż na najdłuższej będą dwa nieoświetlone fragmenty."
  Czy kierownik policji wie o tym ?. Mógłby sie przyłaczyć obdarowujac biegaczy " obowiazkowymi odblaskami". Takie AKCJE mocno sa propagowane w Polsce i prowadzą je własnie policjanci w ramach PREWENCJI . W Kazimierzu OCZYWISCIE N I E.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę