Święta, święta i... bieganie!

Skomentuj (6)

10 uszek z kapustą i grzybami – 200 kcal, porcja ryby po grecku – 280 kcal, porcja kutii z bakaliami –548 kcal! Brr! Jakoś nie chce się wierzyć, że takie małe przyjemności nie tylko cieszą, ale także odkładają się w postaci prozaicznego tłuszczyku na biodrach, na udach i w paru jeszcze innych miejscach. Żeby je spalić, trzeba się ruszać. Na przykład biorąc udział w Kazimierskich Wieczorach Biegowych.

Kazimierskie Wieczory Biegowe to inicjatywa Jarka Bartoszka autora poświęconej bieganiu strony www.BiegajwKazimierzu.pl . Co tydzień wraz z grupką zapaleńców skrzykniętych za pośrednictwem Internetu biega wieczorami po uliczkach Kazimierza. Trasy opracowuje dla tych, którzy chcieliby się poruszać tylko rekreacyjnie, ale także dla tych, którzy naprawdę chcą poczuć Kazimierz w nogach. Najkrótsza trasa ma kilometr, dłuższe od 2 do 5 kilometrów.

- Nie bójcie się – główne założenie Kazimierskich Wieczorów Biegowych jest takie: biegamy dla przyjemności i po oświetlonym i w tempie najsłabszego uczestnika lub uczestniczki – zachęca Jarek Bartoszek z www.BiegajwKazimierzu.pl.

Pierwszy bieg po świętach nosi dodatkowo nazwę „Świąteczne Spalanie Kalorii”. Nie bez kozery. Święta w Polsce mijają głownie na jedzeniu, czasem na spacerach, do których tegoroczna aura – przynajmniej do piątku – niezbyt zachęcała.  Żeby spalić tylko wspomniane uszka, nie licząc wigilijnego barszczyku, grecką rybkę i bakaliowe słodkości potrzeba przebiec – licząc 80 kcal na 1 km – aż 13 km!

Poświąteczne spalanie kalorii należy przede wszystkim zacząć i realizować małymi kroczkami, a na pewno uda nam się zmieścić w przygotowane na sylwestra stroje.

- Zapraszamy gorąco na Świąteczne Spalanie Kalorii. Gdzie? Oczywiście w Kazimierzu Dolnym! Tym razem planujemy trzy odcinki: 1km dla mało jedzących, +2km dla średnio jedzących i + 5,5km dla prawdziwych obżartuchów :) Całość około 8,5km – do wspólnego biegania po Kazimierzu zaprasza Jarek Bartoszek.

Zbiórka na Rynku pod choinką 27 grudnia o godzinie 20.00. Przed biegiem rozgrzewka. Odblaski obowiązkowe. Mile widziane latarki lub lampki – czołówki, gdyż na najdłuższej będą dwa nieoświetlone fragmenty.

- Gwarantujemy tempo najwolniejszego uczestnika oraz świetne humory! – obiecuje organizator.

 

Materiały graficzne: www.BiegajwKazimierzu.pl

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Jarek Bartoszek
  Nie potrzebujemy odblasków od policji bo mamy swoje :) Ładnie się świecimy???
 • Piotr
  he, na pewno tak było
 • pijany znad Grodarza
  @ Biegajacy. I który byłeś?. A tak przypadkiem, nie walnąłeś głową w znak drogowy z ODBLASKIEM?
 • biegajacy
  pijany ty byleś w Milicji to może ci jakieś odblaski zostały z tamtego okresu to mógłbyś biegających obdarować
 • trzy grosze
  U nas policja pilnuje porzadku na rynku w pasterke bo ktos zapomnial im powiedziec ze pasterka jest i mamy tradycje parkowania na rynku.
 • pijany znad Grodarza
  "Zbiórka na Rynku pod choinką 27 grudnia o godzinie 20.00. Przed biegiem rozgrzewka. Odblaski obowiązkowe. Mile widziane latarki lub lampki - czołówki, gdyż na najdłuższej będą dwa nieoświetlone fragmenty."
  Czy kierownik policji wie o tym ?. Mógłby sie przyłaczyć obdarowujac biegaczy " obowiazkowymi odblaskami". Takie AKCJE mocno sa propagowane w Polsce i prowadzą je własnie policjanci w ramach PREWENCJI . W Kazimierzu OCZYWISCIE N I E.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę