Straż przed Pensjonatem Kazimierskim

Skomentuj (5)

zobacz więcej (9)

Sensację wzbudziła obecność wozów strażackich przed budynkiem Pensjonatu Kazimierskiego. Pożar tuż przy stacji paliw?

Uspokajamy: to tylko ćwiczenia. W Pensjonacie Kazimierskim 16 marca miała miejsce pozorowana akcja gaśnicza oraz czynności kontrolno-rozpoznawcze, w których uczestniczyły jednostki strażackie z Puław, Kazimierza Dolnego, Bochotnicy i Wierzchoniowa. Przeprowadzono symulację gaszenia pożaru, ewakuacji budynku i pomocy rannym osobom.

- Dzisiejsza akcja między innymi miała za zadanie odnalezienie nieprzytomnych strażaków, którzy podczas akcji gaśniczej ulegli omdleniu i zostali uwięzieni w zadymionym pomieszczeniu – mówi Wiktor Fernezy wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu.

Dzięki takim ćwiczeniom okoliczne jednostki mogły poznać obiekt i lepiej przygotować się na ewentualne realne zagrożenie pożarem. Dodatkowo personel Pensjonatu Kazimierskiego mógł zapoznać się z procedurami, dzięki czemu goście hotelu będą mogli czuć się bezpieczniej podczas wypoczynku.


Tekst i foto: Krzysztof Dyś
Pensjonat Kazimierski

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Artur
  Jedne porzary dla przejęcia interesu a inne dla przykjemności. Fryzjera pamiętacie? Nasza straż ostatnia prawie przyjechała a 10 wozów było
 • Paweł
  Może warto się zająć seryjnym podpalaczem w Kazimierzu....mi spalił dom w styczniu...ile jeszcze będzie kolejnych pozarów zanim nieudolna Policja zrobi cokolwiek poza papierologią?
  • pogorzalek
   Male szanse, tu od lat panuje jakas inercja, wspolczuje tez sie spalilem w Kaziku, choc przyczyny nie znam , wersja podpalenia jedna z dwoch. W takim dziwnym pozaze przed laty w Kaziku zginal moj znajomy, pewnie, wiesz o kogo chodzi.
 • oraz bardzo dobrze
  czyli pewnosc jest, iz tera w razie co, to fundamenta ocalejo
 • Gxnn
  Sponsorowane blee

Mapa

Hotele

Pensjonat Kazimierski ****


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę