Straż przed Pensjonatem Kazimierskim

Skomentuj (5)

zobacz więcej (9)

Sensację wzbudziła obecność wozów strażackich przed budynkiem Pensjonatu Kazimierskiego. Pożar tuż przy stacji paliw?

Uspokajamy: to tylko ćwiczenia. W Pensjonacie Kazimierskim 16 marca miała miejsce pozorowana akcja gaśnicza oraz czynności kontrolno-rozpoznawcze, w których uczestniczyły jednostki strażackie z Puław, Kazimierza Dolnego, Bochotnicy i Wierzchoniowa. Przeprowadzono symulację gaszenia pożaru, ewakuacji budynku i pomocy rannym osobom.

- Dzisiejsza akcja między innymi miała za zadanie odnalezienie nieprzytomnych strażaków, którzy podczas akcji gaśniczej ulegli omdleniu i zostali uwięzieni w zadymionym pomieszczeniu – mówi Wiktor Fernezy wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu.

Dzięki takim ćwiczeniom okoliczne jednostki mogły poznać obiekt i lepiej przygotować się na ewentualne realne zagrożenie pożarem. Dodatkowo personel Pensjonatu Kazimierskiego mógł zapoznać się z procedurami, dzięki czemu goście hotelu będą mogli czuć się bezpieczniej podczas wypoczynku.


Tekst i foto: Krzysztof Dyś
Pensjonat Kazimierski

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Artur
  Jedne porzary dla przejęcia interesu a inne dla przykjemności. Fryzjera pamiętacie? Nasza straż ostatnia prawie przyjechała a 10 wozów było
 • Paweł
  Może warto się zająć seryjnym podpalaczem w Kazimierzu....mi spalił dom w styczniu...ile jeszcze będzie kolejnych pozarów zanim nieudolna Policja zrobi cokolwiek poza papierologią?
  • pogorzalek
   Male szanse, tu od lat panuje jakas inercja, wspolczuje tez sie spalilem w Kaziku, choc przyczyny nie znam , wersja podpalenia jedna z dwoch. W takim dziwnym pozaze przed laty w Kaziku zginal moj znajomy, pewnie, wiesz o kogo chodzi.
 • oraz bardzo dobrze
  czyli pewnosc jest, iz tera w razie co, to fundamenta ocalejo
 • Gxnn
  Sponsorowane blee

Mapa

Hotele

Pensjonat Kazimierski ****


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę