Stała pod śniegiem panna zielona

Spadł śnieg i na kazimierskim rynku stanęła tradycyjna choinka. To znak, że święta tuż tuż.
Pandemia pokrzyżowała wiele planów. Naznaczyła także okres przedświąteczny. W Miasteczku nie będzie w tym roku Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego, który pozwolił nabyć ozdoby choinkowe, wyroby lokalnego rękodzieła i świąteczne smakołyki, a przede wszystkim wejść w atmosferę zbliżających się świat.
Nie będzie jarmarku – nie będzie też Mikołaja, który pod choinką rozdawał słodycze oblegany przez tłum najmłodszych.
Nie będzie jarmarku – nie będzie też odbywającej się na jego zakończenie wigilii miejskiej, która pozwalała podzielić się opłatkiem z tymi, którym złożyć życzenia w ferworze przedświątecznych przygotowań zwykle brakuje czasu, chociaż przecież znamy się dobrze lub przynajmniej z widzenia…
Namiastkę tego wszystkiego stanowi dziś choinka, która stanęła jak co roku na kazimierskim rynku. Stała jeszcze przed jarmarkiem, stoi i teraz. Na dobrą wróżbę, że kiedy przyjdą lepsze czasy, wokół niej pojawi się znowu to, za czym tęsknimy dzisiaj – może jeszcze piękniejsze?

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę