Spowiedź agenta Tomka

Znowu powraca temat słynnej „willi Kwaśniewskich” w Kazimierzu Dolnym. Sprawa ciągnie się od ponad 10 lat.
CBA, chcąc udowodnić, że małżeństwo Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich miało nielegalne dochody, ulokowane w nieruchomościach w Kazimierzu Dolnym – w ramach tajnej akcji w 2009 r. próbowało odkupić „ich dom” od – jak mniemano – jedynie formalnego właściciela. Sądzono, że pieniądze z transakcji – w teczce wraz z nadajnikiem – doprowadzą śledczych do małżeństwa Kwaśniewskich jako rzeczywistych właścicieli domu. Nie udało się jednak tego udowodnić. Akcja – według portalu TVN24.pl najdroższa i jedna z najbardziej spektakularnych operacji CBA – zakończyła się fiaskiem. Od tamtej pory sprawa powraca jak bumerang, co jakiś czas stając się obiektem zainteresowania prokuratury.
Teraz przyjrzeli się jej reporterzy Superwizjera, którzy dotarli do zeznań słynnego agenta Tomka. To on ponad 10 lat temu miał znaleźć dowody na nieuczciwość byłej pary prezydenckiej, w sprawie tak zwanej " willi Kwaśniewskich" w Kazimierzu.
- Miałem wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich – mówi w reportażu filmowym Superwizjera Tomasz Kaczmarek – słynny agent Tomek. –  Moje notatki i złożone zeznania są efektem nacisków ze strony moich byłych przełożonych Mariusza Kamińskiego oraz Mariusza Wąsika. Mówili mi, że jest tak grubo, że nie powinienem mieć żadnych wątpliwości co do tego, żeby ich wesprzeć i podkoloryzować swoją pracę.
Jakie nowe światło rzuca na sprawę kazimierskiej willi Kwaśniewskich ten materiał?
Reportaż "Spowiedź agenta Tomka" Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego w sobotę 25 stycznia, o godzinie 20 w Superwizjerze w TVN24.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę