Spotkanie z Historią po raz siódmy

Skomentuj (5)

GMC (wojskowa 3-osiowa ciężarówka) DODGE WC 51 i 52 (półciężarówki), słynne Willysy, GAZ 69, motory (m.in. wojskowe z lat 30-tych), K-750. W najbliższy weekend w Kazimierzu jak co roku w maju pojawią się stare wojskowe samochody.

Już w ten piątek w godzinach popołudniowych rozpocznie się w Kazimierzu siódme majowe Spotkanie z Historią. Na Rynku przez cały weekend podziwiać będzie można stare wojskowe samochody. W tym roku będzie ich około 25. W Kazimierzu pojawią się GMC (wojskowa 3-osiowa ciężarówka) DODGE WC 51 i 52 (półciężarówki), słynne Willysy, GAZ 69, motory (m.in. wojskowe z lat 30-tych), K-750.

- Myślą przewodnią spotkań jest nie tylko prezentacja pojazdów i mundurów, ale też i historii Polskich Sił Zbrojnych – piszą organizatorzy. – Będąc na Rynku, można będzie uzyskać odpowiedzi na pytania związane zarówno z pojazdami jak i umundurowaniem.

W tym roku pojawi się także kilka stoisk z zabawkami dla dzieci i drobnym umundurowaniem.

Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na sobotę 20 maja na godzinę 10.00.

Około godziny 13.00 grupa uda się w teren, z którego na Rynek wróci późnym popołudniem. W niedzielę odbędzie się jeszcze krótka prezentacja pojazdów.

Organizatorzy: Willys Club Polska - przy wsparciu Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym oraz Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Anonim
  Co na to Rom beda zdjecia i apel zeby nie truly i nie zajezdzaly Kazimierza?
 • kpr Patton G.
  https://www.youtube.com/watch?v=dH4KuCZOTF8
  • szeregowy Czereśniak
   Studebakery, Willisy....w Armii Czerwonej. Stalinowska cenzura zaspała a filmik wojenny pozostał.
 • Turysta
  A już się przestraszyłem jak spojrzałem na zdięcie że to jakaś promocja tych "pasjonatów" niszczenia przyrody zwanych offroudowcami.
  • sele
   Nie tylko ty. Pewnie to coś tak samo truje, dewastuje drogi i warkotem przepędza ptaszynki

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2023? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2023.
Pokaż stopkę