Sobotnie wieczory

Skomentuj (2)

W sobotę 24 lipca o godz. 19.30 odbędzie się trzeci już koncert w ramach Letnich Wieczorów Muzycznych w kościele farnym. Wystąpi kwartet "Prima Vista", na organach zagra Józef Serafin.W programie:
Warszawska Tabulatura Organowa, Tabulatura WTM, Johann Pachelbel, Dietrich Buxtehude
WOLFGANG AMADEUS MOZART: Kwartet smyczkowy d-moll KV 421, Serenada G-dur "Eine kleine Nachtmusik" KV 525.

JÓZEF SERAFIN, urodzony w Krakowie. Ukończył z odznaczeniem tamtejszą PWSM w klasie organów prof. Bronisława Rutkowskiego i prof. Jana Jargonia. W latach 1970-72 studiował w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu w klasie koncertowej prof. A. Heillera otrzymując dyplom z odznaczeniem i nagrodę specjalną.
Jest laureatem pierwszych nagród na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi (1964), Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Warszawie (1967) i Międzynarodowym Konkursie w Norymberdze (1972). Występował w niemal wszystkich krajach Europy, a także w USA, Kanadzie i Japonii. Dokonał licznych nagrań radiowych, telewizyjnych i fonograficznych.
Brał udział w pracach jury wielu międzynarodowych konkursów organowych. Jest profesorem Akademii Muzycznej w Warszawie, a także profesorem i kierownikiem Katedry Organów Akademii Muzycznej w Krakowie. Wykładał na uniwersytetach w USA, Kanadzie i Japonii. Prowadził klasę mistrzowską w Seulu (Korea Płd.).
Pełni funkcję kierownika artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim oraz w Leżajsku.

KWARTET "PRIMA VISTA" należy do czołowych zespołów kameralnych w Polsce. Tworzą go muzycy Polskiej Orkiestry Kameralnej – Sinfonii Varsovia. W repertuarze zespołu znajdują się kwartety Haydna, Mozarta, Beethovena, Schuberta, Dvořaka, Borodina, Szymanowskiego. Zespół wykonuje również z upodobaniem muzykę salonową XIX i XX w. Koncertował na Zamku Królewskim w Warszawie, w Łazienkach Królewskich, w Warszawskiej Zachęcie, Belwederze, był również gościem Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Odbył tournée po Niemczech, Japonii, USA, Kanadzie, Korei Płd.

Prima Vista często wykonuje kameralne wersje koncertów fortepianowych Chopina z takimi solistami jak Ewa Pobłocka, Krzysztof Jabłoński, Janusz Olejniczak i Piotr Paleczny, a także kameralną wersję Czterech pór roku Vivaldiego z Konstantym Andrzejem Kulką i Janem Staniendą. Członkowie Kwartetu Prima Vista są również cenionymi muzykami studyjnymi. Brali udział w nagraniach muzyki filmowej Zbigniewa Preisnera i Krzesimira Dębskiego. Towarzyszyli w nagraniach płyt wielu muzyków jazzowych m.in. Henryka Miśkiewicza, Andrzeja Jogodzińskiego i Krzysztofa Herdzina oraz takich wykonawców jak Edyta Górniak, Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Tytus Wojnowicz i Michał Bajor. Zespół nagrał 11 płyt CD, z których pięć otrzymało nominacje a trzy nagrodę Fryderyk (Vivaldi: Cztery pory roku z Konstantym A. Kulką, The best of Chopin z Piotrem Palecznym, Koncerty fortepianowe Bacha z Tamarą Granat i Waldemarem Malickim). Dwa albumy (4 Pory roku i Koncert e-moll Chopina) zdobyły również tytuł „Platynowej płyty”. Od maja 2003 r. Kwartet Prima Vista działa jako samodzielny zespół w ramach Warszawskiej Opery Kameralnej.

KRZYSZTOF BZÓWKA – skrzypce. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Henryka Palulisa. Od 1987 roku był członkiem orkiestry Sinfonia Varsovia, a od 1997 solistą tejże orkiestry.

JÓZEF KOLINEK – skrzypce. Jego pierwszym pedagogiem była prof. Marta Suchecka. Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Zenona Płoszaja. Jest laureatem Konkursu im. Zdzisława Jahnkego w Poznaniu i Karola Lipińskiego w Lublinie. Od 1978 grał w Polskiej Orkiestrze Kameralnej Jerzego Maksymiuka i w orkiestrze Sinfonia Varsovia.

DARIUSZ KISIELIŃSKI – altówka. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Michała Trojanowskiego i w klasie altówki prof. Błażeja Sroczyńskiego. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego w Poznaniu w 1985 r. Od 1988 grał w Sinfonii Varsovii.

JERZY MURANTY – wiolonczela. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Orkisza i prof. Jerzego Andrzejczaka. Był koncertmistrzem wiolonczel w orkiestrze Warszawska Sinfonietta oraz w Polskiej Orkiestrze Radiowej. Następnie grał w Sinfonii Varsovia oraz w Menuhin Festival Orchestra.


Sponsor koncertu:
Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę