Śnieżka, Czerwony Kapturek i inni, czyli Dzień Dziecka na Zamku

Skomentuj (7)

zobacz więcej (31)

Kazimierski Zamek objęły dziś we władanie ... dzieci!  końcu 1 czerwca to ich dzień. Były tańce, przedstawienia i konkursy. Nuda? W żadnym razie!

III Turniej o Złotą Różę Esterki miał charakter zmagań artystycznych. Rywalizowały ze sobą drużyny reprezentujące wszystkie podstawowe szkoły położone na terenie gminy. Zobaczyliśmy więc spektakl „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków” w wykonaniu rodziców i nauczycieli Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym wraz z gościnnym udziałem nauczycielki ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku w reżyserii Iwony Pisuli i Hanny Paruch.

- Miało być barwnie, kolorowo i wesoło. Rodzice naprawdę się zaangażowali I udało się! Spodobała się integracja rodziców z nauczycielami, wspólna praca, wspólna zabawa – mówi Iwona Pisula.

– Wielu rodziców na pewno się do siebie zbliżyło, zaprzyjaźniło wręcz, bo na początku widoczny był dystans, natomiast z każdą próbą mniej się siebie krępowali i była już tylko zabawa – mówi Hanna Paruch. – Wśród rodziców jest też grupka osób utalentowanych plastycznie, które zadbały o dekoracje i o dobór kostiumów.

A te były rzeczywiście bardzo ciekawe. W kreacji disnejowskiej w roli tytułowej Królewny Śnieżki wystąpiła Joanna Stefańska z pensjonatu Vincent.

- Myślę, że to jest ważne dla społeczności szkolnej, że mogliśmy zrobić coś dla dzieci – mówi Joanna Stefańska. – Dla wielu dzieci to była niespodzianka, że mogli nas zobaczyć w zupełnie innej roli. To też był pretekst do spotkań w ramach naszej szkolnej społeczności i zrobienia czegoś, co wykracza poza podstawową działalność szkolną.

Najbardziej oklaskiwanym aktorem był Marcin Pisula w podwójnej roli Strzelca i Krasnoludka.

- Naszym głównym celem było sprawić przyjemność dzieciom – ten spektakl był dla nich – mówi Marcin Pisula. – Oprócz tego to była fajna zabawa. Chociaż z drugiej strony to było bardzo poważne przedsięwzięcie. To efekt wysiłku około dwudziestu osób, które spotykały się na próbach tydzień w tydzień przez kilka miesięcy, a przecież każdy ma swoje sprawy. Ale było fajnie. Fajna, przyjemna zabawa.

Dlaczego warto poświęcić swój czas na takie przedsięwzięcie?

- To dla nas rodziców przyjemność, że dziecko nas widzi, jest z nas dumne – mówi Agnieszka Paciejewska, mama Dawida, która wystąpiła w roli Krasnoludka. – Chcemy więcej!

I niewykluczone, że kolejne takie przedsięwzięcie zdarzy się za rok.

Na zamkowej scenie Królewna Śnieżka pojawiła się raz jeszcze w wykonaniu Kabaretu Horrorek ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy, który wystawił również „Kopciuszka”. Potem zobaczyliśmy także „Czerwonego Kapturka” w wykonaniu ekipy z Przedszkola im. Marii Konopnickiej z Kazimierza Dolnego oraz dwa występy taneczne dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym oddział w Dąbrówce. Tańce okazały się na tyle żywiołowe, że publiczność nie tylko poruszała się na swoich miejscach, ale niektórzy je nawet opuścili, by na wolnej przestrzeni naśladować prezentowany na scenie układ taneczny.

- Zespoły „potykały” się dzielnie i z honorem. Reguł walki pilnowali animatorzy z Klaun Polska. Oni też zagrzewali dzieci do głośnego kibicowania – czytamy na stronie głównego organizatora imprezy Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. –  Jury w składzie: Mariusz Płoszaj-Mazurek - Dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, Monika Taracha – Instruktor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, Konrad Banaszek – Kierownik Zespołu Zamkowego jednogłośnie okrzyknęło zwycięzcami… wszystkich!

W notatce nie ma słowa, skąd organizator wziął tyle złotych róż… Pewnie od Esterki, jak zwykle.

Kolejny Turniej o Złotą Różę Esterki za rok!

 

Dziękujemy za materiał wideo

nadesłany do redakcji

przez naszego Czytelnika Jerzego A

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • ktoś
  Przyznają państwo, że proporcje zostały jednak zachwiane
 • Redakcja
  Szanowni Państwo! W tekście staraliśmy się ująć całość przedsięwzięcia, ale inne obowiązki nie pozwoliły nam być na wszystkich przedstawieniach.
 • Redakcja
  Szanowni Państwo! Linki do stron zewnętrznych kasujemy. Materiały wideo zaproponowane przez naszych Czytelników wykorzystaliśmy w tekście zasadniczym. Prosimy, by tego typu powiązania przesyłać nam na adres mailowy: redakcja@kazimierzdolny.pl
 • ktoś
  Zespół nauczycieli i rodziców ze szkoły w Bochotnicy już dawno wpadł na pomysł integrowania się wokół wspólnych działań artystycznych. To już drugie , wspólnie przygotowane przedstawienie.Szkoda, że redakcja skupiła się wyłącznie na artystach z Kazimierza. Bardzo nieładnie również, że uczniowie z GZS, wraz ze swoimi "wychowawcami" opuścili miejsce zabawy, ignorując inne szkoły i ich prezentacje.
  • ościenni rodzice
   Zgadzamy się a 100%. Wygląda jakby redakcja promowała jedną szkołę.
  • Rodzic
   Drogi ktosiu..z po przedstawieniu GZS wyszło tylko gimnazjum.którego wcale miało tam nie być !Mieliśmy inne plany
 • Link
  O widzę, że wreszcie można linki zamieszczać do innych portali. Pamiętam, jak kiedyś został usuniety link do portalu z naborem wniosków składanych przez gminy. Każdy mógł zobaczyć kompromitację kazimierskiego wniosku, któryś miejsce od końca. Link został usunięty, a tu J.A. nie! Czy wtedy interweniował urząd lub otoczenie?

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę