Sławomir Koper w Bibliotece Publicznej

"Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej", "Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej", "Polskie piekiełko. Obrazy z życia elit emigracyjnych 1939-1945" czy "Miłość w Powstaniu Warszawskim". Autor tych i innych książek ukazujących historię niejako przez dziurkę od klucza będzie gościem Biblioteki Publicznej 30 kwietnia.

Biblioteka Publiczna przy Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza 30 kwietnia o godz. 10.00 na spotkanie autorskie z autorem „Wpływowych kobiet II Rzeczypospolitej” i innych książek ukazujących życie elit polskich od czasów przedwojennych do PRL – Sławomirem Koprem.

Sławomir Koper – historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, autor wielu książek traktujących o czasach antycznych, piastowskich, a także z okresu Polski XX wieku, m.in. "Tajemnice i sensacje świata antycznego", "Wędrówki po Polsce piastowskiej",  "Alkohol i muzy. Wódka w życiu polskich artystów", "Życie artystek w PRL".

- W swoich książkach stara się pokazać historię "z ludzką twarzą"; ważne osobistości w dziejach naszego kraju w życiu codziennym, nie unikając drażliwych tematów. Wychodząc z założenia, że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest ważną częścią biografii każdego człowieka, porusza tematy z reguły pomijane przez innych badaczy. A polityk czy artysta ukazany "w szlafroku i kapciach" zyskuje tylko na autentyczności. Nic tak bowiem nie fałszuje obrazu jak tworzenie posągowych postaci, pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości – tak o jego książkach napisano na oficjalnej stronie Sławomira Kopra.

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę