Sławomir Koper w Bibliotece Publicznej

"Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej", "Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej", "Polskie piekiełko. Obrazy z życia elit emigracyjnych 1939-1945" czy "Miłość w Powstaniu Warszawskim". Autor tych i innych książek ukazujących historię niejako przez dziurkę od klucza będzie gościem Biblioteki Publicznej 30 kwietnia.

Biblioteka Publiczna przy Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza 30 kwietnia o godz. 10.00 na spotkanie autorskie z autorem „Wpływowych kobiet II Rzeczypospolitej” i innych książek ukazujących życie elit polskich od czasów przedwojennych do PRL – Sławomirem Koprem.

Sławomir Koper – historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, autor wielu książek traktujących o czasach antycznych, piastowskich, a także z okresu Polski XX wieku, m.in. "Tajemnice i sensacje świata antycznego", "Wędrówki po Polsce piastowskiej",  "Alkohol i muzy. Wódka w życiu polskich artystów", "Życie artystek w PRL".

- W swoich książkach stara się pokazać historię "z ludzką twarzą"; ważne osobistości w dziejach naszego kraju w życiu codziennym, nie unikając drażliwych tematów. Wychodząc z założenia, że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest ważną częścią biografii każdego człowieka, porusza tematy z reguły pomijane przez innych badaczy. A polityk czy artysta ukazany "w szlafroku i kapciach" zyskuje tylko na autentyczności. Nic tak bowiem nie fałszuje obrazu jak tworzenie posągowych postaci, pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości – tak o jego książkach napisano na oficjalnej stronie Sławomira Kopra.

 

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę