Śladem kazimierskich winnic

Skomentuj (9)

Lokalna Grupa Działania "Zielony Pierścień" zaprasza na rajd rowerowy przełomem Wisły „Na Święto Wina”. To już w tę sobotę.

Wycieczka rowerowa „Na Święto Wina” to doskonała okazja, by poznać okolice Kazimierza z trochę innej perspektywy niż dotychczas – odradzającego się tutaj winiarstwa. Inaczej zresztą być nie mogło, skoro rajd zmierza do Janowca na Święto Wina właśnie. Po drodze będzie okazja zobaczyć okoliczne winnice, które będą prezentować swoje produkty na janowieckim zamku: winnicę Rzeczyca, winnicę Skarpa Dobrska i winnicę Pańska Góra.

Przed uczestnikami rajdu pętla o koło 50 – kilometrowej długości. Rowerzyści wystartują z agrokwatery U Źródełka na Dołach Kazimierzu Dolnym. Przejadą na Wylągi i dalej w kierunku Rzeczycy (winnica Rzeczyca),  Rzeczycy Kolonii,  Jeziorszczyzny, Dąbrówki, Dobrego (winnica Skarpa Dobrska), Rezerwatu Skarpa Dobrska, Podgórza (winnica Pańska Góra), Mięćmierza, by w Kazimierzu Dolnym przeprawić się promem na drugi brzeg Wisły do Janowca. Tu na zamku planowany jest około półgodzinny odpoczynek na Święcie Wina i powrót do Kazimierza.

26 maja sobota

Godz. 9.30 – 10.15 Rejestracja uczestników (agrokwatera „U Źródełka” przy ul. Doły 51A w Kazimierzu Dolnym, tutaj można nieodpłatnie pozostawić samochód na czas rajdu)
Godz. 10.15 – 10.30 Odprawa i zapoznanie uczestników z przebiegiem trasy i programem Rajdu.
Godz. 10.30 - Rozpoczęcie Rajdu
Godz. 14.30 – wizyta na zamku w Janowcu – „Święto Wina”
Godz. 16.00 – powrót do agrokwatery „U Źródełka” przy ul. Doły 51A w Kazimierzu Dolnym i piknik integracyjny z posiłkiem (ognisko, kiełbaski, chleb) i zakończenie Rajdu (około g. 17.00).
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie Rajdu.

 

W rajdzie mogą brać udział osoby dorosłe. Niepełnoletni – za zgodą opiekunów, dzieci do lat 15 – tylko pod opieką dorosłych.
Zgłoszenia należy przesyłać do 24 maja do g. 12.00 na adres e-mail: lgd@zielonypierscien.eu z podaniem imienia i nazwiska, wieku i telefonu kontaktowego uczestnika.


Dla osób odpoczywających w Kazimierzu bez własnych rowerów jest możliwość wypożyczenia za opłatą roweru na miejscu. Trzeba to zgłosić przy zapisach.


Udział w Rajdzie jest bezpłatny.


Kazimierski Portal Internetowy jest patronem rajdu.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • WWW
  @PIJANY A KTO BĘDZIE SIĘ CIEBIE PYTAŁ? Jak by państwa tak działały to w skórach być chodził.Miasto Kazimierz Dolny potrzebuje życia a nie skansenu//
  • pijany znad Grodarza
   Mowisz : " w skórę odzian młodzieńcze". I tak będzie. Słyszałeś o wojnie nuklearnej ?. Idz do kamieniołomów, kop jamę i strugaj maczugę. Blisko kamieniołomu jest prom do Janowca. On, w okresie pokoju, w zupełności wystarcza i jest piękny.
  • ZZZ
   @WWW Oczywiście, że się będzie pytał, skoro minimalny wkład własny to 20-25% :)
  • pijany znad Grodarza
   Nie będzie się pytał, bo wie, że tego nie będzie a mówić wolno.
  • pijany znad Grodarza
   "Do końca września, w związku z pracami drogowymi, przy dojeździe do mostu w Sobieszewie wprowadzono ruch wahadłowy. Koszt inwestycji to 57 milionów złotych. Z tej kwoty 28 milionów pochodzi z subwencji rządowej, resztę finansuje gdański samorząd. "

   A tam Wisła wąska.
 • Turysta
  Most w Kazimierzu. Dzisiaj premier na konferencji zaprezentował budowę nowych mostów. Jest też most w Kazimierzu.
  • pijany znad Grodarza
   On wie, że nikt z zakochanych Kazimierzem nie poprze go, ale OBIETNICE wyborcze kieruje do tłumu licząc na ich głosy tym bardziej, że DOSKONALE WIE , że tego nie spełni, bo to OBIETNICA polityka, a ta jest BEZKARNA.
   Bankster, jak nic.
 • Józiek
  Ja mam codziennie od rana "Święto Wina"- bez roweru. Najlepsze są Wieloowocowe w kartonikach po 4,85 za 0,5 L
  • www
   Bo rower przepiłes Ty draniu.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę