Śladem kazimierskich winnic

Skomentuj (9)

Lokalna Grupa Działania "Zielony Pierścień" zaprasza na rajd rowerowy przełomem Wisły „Na Święto Wina”. To już w tę sobotę.

Wycieczka rowerowa „Na Święto Wina” to doskonała okazja, by poznać okolice Kazimierza z trochę innej perspektywy niż dotychczas – odradzającego się tutaj winiarstwa. Inaczej zresztą być nie mogło, skoro rajd zmierza do Janowca na Święto Wina właśnie. Po drodze będzie okazja zobaczyć okoliczne winnice, które będą prezentować swoje produkty na janowieckim zamku: winnicę Rzeczyca, winnicę Skarpa Dobrska i winnicę Pańska Góra.

Przed uczestnikami rajdu pętla o koło 50 – kilometrowej długości. Rowerzyści wystartują z agrokwatery U Źródełka na Dołach Kazimierzu Dolnym. Przejadą na Wylągi i dalej w kierunku Rzeczycy (winnica Rzeczyca),  Rzeczycy Kolonii,  Jeziorszczyzny, Dąbrówki, Dobrego (winnica Skarpa Dobrska), Rezerwatu Skarpa Dobrska, Podgórza (winnica Pańska Góra), Mięćmierza, by w Kazimierzu Dolnym przeprawić się promem na drugi brzeg Wisły do Janowca. Tu na zamku planowany jest około półgodzinny odpoczynek na Święcie Wina i powrót do Kazimierza.

26 maja sobota

Godz. 9.30 – 10.15 Rejestracja uczestników (agrokwatera „U Źródełka” przy ul. Doły 51A w Kazimierzu Dolnym, tutaj można nieodpłatnie pozostawić samochód na czas rajdu)
Godz. 10.15 – 10.30 Odprawa i zapoznanie uczestników z przebiegiem trasy i programem Rajdu.
Godz. 10.30 - Rozpoczęcie Rajdu
Godz. 14.30 – wizyta na zamku w Janowcu – „Święto Wina”
Godz. 16.00 – powrót do agrokwatery „U Źródełka” przy ul. Doły 51A w Kazimierzu Dolnym i piknik integracyjny z posiłkiem (ognisko, kiełbaski, chleb) i zakończenie Rajdu (około g. 17.00).
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie Rajdu.

 

W rajdzie mogą brać udział osoby dorosłe. Niepełnoletni – za zgodą opiekunów, dzieci do lat 15 – tylko pod opieką dorosłych.
Zgłoszenia należy przesyłać do 24 maja do g. 12.00 na adres e-mail: lgd@zielonypierscien.eu z podaniem imienia i nazwiska, wieku i telefonu kontaktowego uczestnika.


Dla osób odpoczywających w Kazimierzu bez własnych rowerów jest możliwość wypożyczenia za opłatą roweru na miejscu. Trzeba to zgłosić przy zapisach.


Udział w Rajdzie jest bezpłatny.


Kazimierski Portal Internetowy jest patronem rajdu.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (9)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Pokaż stopkę