Skrzydła nad Kazimierzem 2018

Koncerty, imprezy dla dzieci, pokazy w powietrzu. W drugi weekend września Kazimierz opanują lotnicy. Trzecia edycja imprezy Skrzydła nad Kazimierzem tuż tuż.

Skrzydła nad Kazimierzem to impreza która już po raz trzeci promuje lotnictwo w Kazimierzu. Od 7 do 9 września w Kazimierzu osłuchamy piosenki wojskowej, w sobotę i niedzielę obejrzymy pokazy Biało – Czerwonych Iskier i zespołu Orlik Team, zagramy w opracowane przez IPN gry planszowe popularyzujące wiedzę m.in. o udziale lotników w obronie Lwowa czy też historii Dywizjonu 303, obejrzymy wystawę opracowaną przez specjalistów z dęblińskiego Muzeum SP, obejrzymy komiksy o historii Polski wydane przez  Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W ramach imprezy odbędzie się Festiwal Piosenki Lotniczej o Laur Dowódcy Generalnego. Na scenie wystąpią także znani i cenieni artyści scen polskich (od rocka, poprzez fingerstyle, art pop  do muzyki klasycznej i filmowej), a także twórcy amatorzy. Wystąpią Ignavus, Fabryka, Theszcz, K.SIA,  Korpus, Piotr Krępeć, Mika Urbaniak i Victor Davies oraz artyści występujący na co dzień w produkcjach teatrów Roma, Rampa, Buffo, a także w projekcie Accantus.

Niedziela tradycyjnie adresowana będzie do najmłodszych i odbywać się będzie pod hasłem „Skrzydła dzieciom”.

Ważnym punktem programu będzie msza święta w kościele farnym w intencji lotników polskich, w której – po spotkaniu na rynku – udział wezmą także absolwenci Liceum Lotniczego w Dęblinie.

- Jak widać, nie ma takiej drugiej imprezy lotniczej w Polsce, która byłaby równie wielobarwna i otwarta na wszystkich, od dziecka do seniora, od miłośnika filmu po entuzjastę teatru, od fana muzyki rockowej po zwolennika muzycznej klasyki – mówi Andrzej Królikowski z Wojskowego Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego SWAT.

Organizatorami przedsięwzięcia „Skrzydła nad Kazimierzem” są władze miasta Kazimierz Dolny, Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne SWAT oraz jednostki Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - Klub DG RSZ, 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego oraz 41 Baza Lotnictwa Szkolnego.

Od pierwszej edycji Partnerami w organizacji są Muzeum Sił Powietrznych oraz Ogólnokształcące Liceum Lotnicze w Dęblinie. Od początku gościem imprezy jest Motocyklowe Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa „Polish Wings”. Po raz drugi partneruje imprezie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę