Skrzydła nad Kazimierzem 2018

Koncerty, imprezy dla dzieci, pokazy w powietrzu. W drugi weekend września Kazimierz opanują lotnicy. Trzecia edycja imprezy Skrzydła nad Kazimierzem tuż tuż.

Skrzydła nad Kazimierzem to impreza która już po raz trzeci promuje lotnictwo w Kazimierzu. Od 7 do 9 września w Kazimierzu osłuchamy piosenki wojskowej, w sobotę i niedzielę obejrzymy pokazy Biało – Czerwonych Iskier i zespołu Orlik Team, zagramy w opracowane przez IPN gry planszowe popularyzujące wiedzę m.in. o udziale lotników w obronie Lwowa czy też historii Dywizjonu 303, obejrzymy wystawę opracowaną przez specjalistów z dęblińskiego Muzeum SP, obejrzymy komiksy o historii Polski wydane przez  Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W ramach imprezy odbędzie się Festiwal Piosenki Lotniczej o Laur Dowódcy Generalnego. Na scenie wystąpią także znani i cenieni artyści scen polskich (od rocka, poprzez fingerstyle, art pop  do muzyki klasycznej i filmowej), a także twórcy amatorzy. Wystąpią Ignavus, Fabryka, Theszcz, K.SIA,  Korpus, Piotr Krępeć, Mika Urbaniak i Victor Davies oraz artyści występujący na co dzień w produkcjach teatrów Roma, Rampa, Buffo, a także w projekcie Accantus.

Niedziela tradycyjnie adresowana będzie do najmłodszych i odbywać się będzie pod hasłem „Skrzydła dzieciom”.

Ważnym punktem programu będzie msza święta w kościele farnym w intencji lotników polskich, w której – po spotkaniu na rynku – udział wezmą także absolwenci Liceum Lotniczego w Dęblinie.

- Jak widać, nie ma takiej drugiej imprezy lotniczej w Polsce, która byłaby równie wielobarwna i otwarta na wszystkich, od dziecka do seniora, od miłośnika filmu po entuzjastę teatru, od fana muzyki rockowej po zwolennika muzycznej klasyki – mówi Andrzej Królikowski z Wojskowego Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego SWAT.

Organizatorami przedsięwzięcia „Skrzydła nad Kazimierzem” są władze miasta Kazimierz Dolny, Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne SWAT oraz jednostki Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - Klub DG RSZ, 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego oraz 41 Baza Lotnictwa Szkolnego.

Od pierwszej edycji Partnerami w organizacji są Muzeum Sił Powietrznych oraz Ogólnokształcące Liceum Lotnicze w Dęblinie. Od początku gościem imprezy jest Motocyklowe Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa „Polish Wings”. Po raz drugi partneruje imprezie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2019.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2019/2020? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę