Sezon narciarski w Rąblowie już rozpoczęty

Skomentuj (19)

Mimo, że temperatura na dworze jeszcze na plusie, rąblowski stok pokrywa spora warstwa śniegu, na tyle gruba, że spokojnie da się szusować po zboczu. Pierwsi narciarze pojawili się tu już 1 grudnia.

Marcin Dobosz studiuje w Lublinie. Do Rąblowa, gdzie w sezonie narciarskim jest stałym gościem, przyjechał z rodzinnych Puław.
- Śnieg jest strasznie mokry, czepia się nart. Trudno rozwinąć przyzwoitą prędkość, ale da się jeździć – mówi. I nie dziwą go nienajlepsze warunki na stoku. W końcu jest ciepło.
- Ciepło jest, więc to, że jest tu śnieg, to jest już bardzo dobrze – potwierdza Marek Bielara, który do Rąblowa z Lublina przyjechał z dwójką dzieci. Siedmioletnia Ola jeździ na nartach od czterech zim, jej brat trzyipółletni Piotruś stawia na nartach pierwsze kroki. – Dwa lata temu śnieg był tylko tutaj i nigdzie więcej – dodaje pan Marek.

Na stoku w sobotę nie było jednak tłoku. Miłośnicy nart chyba nie bardzo chcieli uwierzyć, że przy dodatnich temperaturach Kazimierz Antoń – właściciel wyciągu w Rąblowie zdecyduje się odtrąbić otwarcie sezonu.

A sezon 2007 / 2008 w Rąblowie przyniesie wzbogacenie oferty. Uruchomiony zostanie czwarty wyciąg dla dzieci i początkujących narciarzy. Przed pierwszym wyciągiem przygotowano zbocze pod snowpark dla snowboardzistów. Wyciąg doposażono w czwartą armatę do szybkiego dośnieżania już przy temperaturze minus jeden stopień. Dla narciarzy z daleka jest możliwość skorzystania z pokoi gościnnych.

- Miłośnicy imprez masowych też nie będą zawiedzeni – obiecuje Kazimierz Antoń, choć na razie nie chce zdradzić terminów. - Zapraszamy na Sylwestra na stoku – mówi krótko. Przy muzyce radiowej można będzie korzystać z wyciągu do godziny drugiej w nocy.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę