Na narty

Skomentuj (12)

zobacz więcej (7)

Narciarze czekali na to z utęsknieniem. Wreszcie zimno na tyle, że stoki w rejonie Kazimierza zabieliły się od śniegu, oczywiście sztucznego, ale można jeździć!

Na razie w rejonie Kazimierza czynne są dwa wyciągi w Rąblowie, lada moment ruszą wyciągi w Parchatce i Celejowie.

Sezon w Rąblowie rozpoczęto w niedzielę – 28 grudnia rano uruchomiono wyciąg na krótszym 160 metrowym stoku, wieczorem już można było zjeżdżać na stoku 300 – metrowym. Oba stoki zostały oczywiście sztucznie naśnieżone – pokrywa śnieżna wynosi około 30 cm. Na razie – póki nie spadnie śnieg naturalny – właściciel wyciągów rąblowskich Kazimierz Antoń nie przewiduje oddania do użytku pozostałych dwóch wyciągów. Ale mimo to chętnych białego szaleństwa w Rąblowie nie brakuje. Do obu wyciągów ustawiają się długie kolejki. Za 10 wjazdów na dłuższy stok w dni powszednie zapłacić trzeba 15 zł, a na krótszy – 12 zł. W weekendy – odpowiednio drożej: 20 i 15 zł. Najlepiej oczywiście wykupić sobie kartę punktową, przy czym doliczyć trzeba jeszcze kaucję za kartę – 15 zł, ale możemy być pewni, że – o ile karty nie zniszczymy – otrzymamy zwrot kaucji wraz z niewykorzystanymi punktami, czego nie będzie w przypadku biletu papierowego. Na miejscu można także wypożyczyć sprzęt – komplet nart wraz z butami i kijkami, a także komplet snowboardowy to koszt za godzinę – 10 zł, a 40 zł – za cały dzień. Można również skorzystać z pomocy instruktora – godzina nauki jazdy – to koszt rzędu 40 zł. Na zmęczonych i głodnych czekają punkty małej gastronomii i ognisko, gdzie można upiec kiełbaskę.
Tradycyjnie wyciągi w Rąblowie będą czynne w Sylwestra. Jeżeli ktoś zamiast tradycyjnego balu woli taniec na nartach, polecamy! Zabawa przy muzyce radiowej do drugiej w nocy.

Naśnieżany jest także wyciąg w Celejowie. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą, to ruszy już w Sylwestra. A zjeżdżać na 300 metrowym i 250 metrowym stoku będzie można tak długo, jak będą chętni – nawet do rana – jak obiecuje Eugeniusz Paradziński, właściciel wyciągu. Za wjazd zapłacimy tu podobnie jak w okolicy – 2 zł w Sylwestra i weekendy, 1,50 zł w dni powszednie.  Do dyspozycji narciarzy jest parking, wypożyczalnia sprzętu i mała gastronomia.

Także wyciągi w Parchatce powinny ruszyć lada chwila. Trasy naśnieżane są od niedzieli, ale stoki przy temperaturze - 1,5 stopnia śnieżą się bardzo powoli.  Czy tu będzie można spędzić Sylwestra na stoku, okaże się dopiero jutro. Najprawdopodobniej Parchatka będzie gotowa dopiero na początek nowego roku na piątek – sobotę ( 2 – 3 stycznia). Cennik przewiduje koszt 10 zjazdów na obu trasach - 350 metrowej i 370 metrowej – 15 zł w dni powszednie i 20 zł w weekendy. Tu także wykorzystywane są karty magnetyczne na tych samych zasadach, jak w Rąblowie.

A kiedy na narty do Kazimierza? Na pewno jeszcze nie w tym sezonie, ale jest nadzieja, że już za rok poszusujemy na stoku znajdującym się naprzeciwko boiska Orłów w Bochotnicy.

Dojazd do wyciągów od strony Kazimierza:
Parchatka – kierujemy się w stronę Puław, na końcu Parchatki skręt w prawo w ulicę Sybiraków – jest biała tablica z czerwonym napisem: wyciąg.
Celejów – kierujemy się na Lublin. Wyciąg znajduje się w Celejowie przy samej trasie lubelskiej.
Rąblów – kierujemy się w stronę Lublina - w Bochotnicy jedziemy prosto 1 km od skrzyżowania zjeżdżamy z drogi 824 na 830 (czyli jedziemy prosto). Za 7, 5 km mamy znak w prawo na Rąblów. 1, 2 km dalej zjeżdżamy z głównej drogi w lewo i za 2, 4 km wyjeżdżamy na wprost wyciągów. Mapa.

 

Fot. Mateusz Stachyra

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • Narciarz
  A 30 lat temu jeżdziło się na nartach w Kazimierzu, na Górach.To był stok...(właściwie to dwa stoki).
 • obserwator
  Na stoku w Rąblowie
 • Zegarkowy
  Też jeździłem w tą niedzielę w Parchatce, zacząłem dokładnie o 15ej :))) Odnośnie kolejek to praktycznie na bieżąco, ani razu nie czekałem. Minus jeden mały to to że pod bramkę trzeba się wślizgać nieco w górkę, nawet nie na płasko - nieco upierdliwe. Do tego drewniane barierki po bokach które mają ułatwiac przechodzenie były pokryte tak 2-3 centymetrową warstwą wyślizganego lodu - próba przytrzymania się powoduje zupełnie odwrotny efekt. Sama górka fajna... aż tylko żal bierze że taka krótka. Ale lepsza taka niż żadna :)) Parę godzin wcześniej byłem w Celejowie - tam to rodzinna sielanka dla dzieciaków na workach, sankach i delikatna 250metrowa górka. Jak ktoś chce spokojnej zabawy to polecam.
 • prosty_rogal
  Stok w Parchatce można porównac nachyleniem do pierwszego w R. ale jest dwukrotnie dłuższy.Minusem brak wypożyczalni, plusem brak wypożyczalni ;-))),(przyjeżdża się ze swoim sprzętem czyli umie się już przynajmniej jako-tako jeździc). Nie przeszkadzają wiecznie leżący na stoku snowbordziści i narciarze-kamikadze,których stac już na wypożyczenie sprzętu ale nie na instruktora. Kolejka do wyciągu też znośna. Jeżdziłem w ostatnią niedzielę ok.15-16.
 • Ara
  Info w tekście - 350 i 370 m
 • Ara
  Info w tekście - 350 i 370 m
 • kotka
  A jaką ma długoścć zjazdu ten w Parchatce?
 • majki
  fajny ten stok w parchatce, wyglada na wiekszy niz w Rablowie
 • Jacek
  Na wyciągu w Parchatce
 • Red.
  Wyciąg w Kazimierzu być może ruszy w przyszłym sezonie. Do tego tematu na pewno wrócimy jeszcze przed zimą.
 • Michał
  A kiedy wyciag w kazimierzu ?
 • prosty_rogal
  W poniedziałek, 29.12 o godz 20. można było zjeżdzac ze stoku 300-metrowego... tyle tylko, że trzeba było się wypinac na skraju lasu.Jakby nie patrzec,pół stoku, pół prawdy.Zato kolejki, że ho,ho - podwójne.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę