Rozpoczyna się Sezon na lwy! (video)

Skomentuj (1)

W podróż po Ameryce Południowej z Pasikoniem zaprasza Klub Dobrego Filmu Folwarku Walencja. Projekcja filmu „Sezon na lwy” 26 listopada o godzinie 19.00. Gościem specjalnym będzie autor Michał Szymczak.

„Sezon na lwy” to filmowa opowieść o wędrówce przez Amerykę Południową. Autor – Michał Szymczyk Pasikoniem zwany przemierza z namiotem bagna, pustynię solną, odgrywa przedstawienia teatralne na ulicach stolicy Boliwii, mieszka samotnie w dzikich górach. Podróż ta spontaniczna i zdawałoby się szalona - bez szczepionek, bez ubezpieczenia i praktycznie bez pieniędzy. Ameryka Południowa odkrywana przez Szymczyka na jego własny sposób staje się tylko tłem do wyrażenia jego filozofii życiowej, którą on sam określa mianem pasikonizmu. Film pełen barwnych i zabawnych sytuacji. Jak sam autor, z którym będzie można porozmawiać po zakończeniu pokazu filmu.

- Mówią o przejściu Ery Ryb w Erę Wodnika, mówią o zbliżającym się końcu kalendarza Majów, czyli o "końcu świata" (co jest wierutną bzdurą, gdyż "światem" nazywali Majowie dokładnie pełny obieg cyklu ewolucyjnego, który trwa prawie 26000 lat i który właśnie w 2012 się kończy, ale zaczyna nowy cykl), mówią o ogromnym zanieczyszczeniu Ziemi jak i pożywienia na Ziemi, mówią o zgnuśniałym kapitalizmie, konsumpcji i znieczulicy, mówią i mówią, ale to w Ciszy dzieje się najwięcej, dzieje się najmocniej. Tak stwierdziła moja siostra razu pewnego i ja Jej przyklaskuję, bo to piękne słowa, choć nawet ich by mogło już tu nie być.

To fragment przemyśleń Pasikonia. Czy pochodzi z „Sezonu na lwy” – przekonajcie się Państwo sami. „Sezon na lwy” rozpoczyna się w Kazimierzu 26 listopada o godzinie 19.00 w Folwarku Walencja.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę