Serial Osiecka w Boże Narodzenie

W Boże Narodzenie zobaczymy w TVP planowany do emisji na wiosnę tego roku serial „Osiecka”. Plenery do tego filmu realizowane były mn.in. w Kazimierzu rok temu.
Poetka, autorka tekstów piosenek śpiewanych chociażby przez Marylę Rodowicz czy Seweryna Krajewskiego, reżyserka teatralna i telewizyjna, dziennikarka. Agnieszka Osiecka. Ikona. I tej ikonie poświęcony jest serial TVP pt. „Osiecka”, do którego zdjęcia realizowane były także w Kazimierzu rok temu.
- Serial opowiada o życiu Agnieszki Osieckiej od późnych lat szkolnych – tuż przed maturą – aż do jej śmierci. Od początku lat 50. do końca lat 90. To jest cała epoka. To ponad 40 lat historii Polski i to dość burzliwej – mówił wtedy Paweł Bareński kierownik produkcji serialu o Agnieszce Osieckiej.
Kazimierskie plenery zobaczymy w odcinku 3.
- Agnieszka dostaje się na reżyserię do Szkoły Filmowej w Łodzi. Nowe obowiązki odciągają ją od aktywności w STS-ie. Agnieszka proponuje więc profesorowi, aby zrobić etiudę dokumentalną o teatrze. Nowo poznany przez nią Marek Hłasko, swoim magnetyzmem nie pozwala jej się skupić na zrealizowaniu projektu. Poczucie zdumiewającego porozumienia dusz doprowadza Agnieszkę do wyjazdu do Kazimierza, gdzie spotyka Marka z inną kobietą – czytamy w opisie odcinka na vod.tvp.pl.
Już 25 grudnia o godzinie 20:15 w TVP1 zobaczymy, jak wyglądają filmowe ujęcia kazimierskiego rynku, wąwozu Korzeniowego czy spichlerza na Krakowskiej.
W rolach głównych zobaczymy: Elizę Rycembel ( jako młodszą Agnieszkę Osiecką), Magdalenę Popławską (jako starszą Agnieszkę Osiecką), Piotra Żurawskiego (Daniel, mąż Agnieszki), Marię Pakulnis (Maria, matka Agnieszki), Jana Frycza (Wiktor, ojciec Agnieszki), Jędrzeja Hycnara (Marek Hłasko), Mikołaja Roznerskiego (Wojciech Frykowski), Grzegorza Małeckiego (Jeremi Przybora), Mariusza Kiljana (Jerzy Wasowski), Aleksandrę Pisulę (Olga Lipińska), Aleksandrę Konieczną (Hanna Bakuła), Karolinę Piechotę (Maryla Rodowicz), Barbarę Garstkę (Elżbieta Czyżewska), Paulinę Walendziak (Krystyna Sienkiewicz i Wiktorię Gorodeckają (Józefina, kochanka ojca Agnieszki).

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę